پست وبلاگ

۱۰ ماه گذشت، از «بیمارستان هوایی» چه خبر؟

حدود ۲۷۰ روز پیش بود که رئیس جمعیت هلال احمر در نشست مشترک با سفرای ایران در سراسر دنیا عنوان کرده بود که قرار است یک شرکت هواپیمایی یک هواپیما در اختیار این جمعیت قرار دهد تا این هواپیما را برای نخستین بار در دنیا به یک بیمارستان هوایی تبدیل و تجهیز کنیم.

حال بعد از ۱۰ ماه دکتر ناصر چرخساز – رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره جدیدترین وضعیت بیمارستان هوایی ایران به تسنیم عنوان کرد: کارهای اولیه و مقدماتی بیمارستان هوایی انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره ارزش ساخت و تجهیز بیمارستان هوایی برای به کارگیری در حوادث توضیح داد: بالاخره این کاری است که نیاز به مطالعات قوی و بسیار دارد، زیرا ساخت این بیمارستان هوایی بی‌نظیر نباشد کم نظیر خواهد بود.

چرخساز در توضیح بیشتر ادامه داد: نمونه ای از این دست در دنیا به ندرت به یک یا دو مورد می‌رسد، بنابراین این کار نیاز به مطالعات قوی دارد که به زودی نتیجه آن اعلام می‌شود.

چرخساز با بیان اینکه در ساخت و تجهیز بیمارستان هوایی با شرکت هوایی ماهان تفاهمنامه و همکاری داریم، درباره زمان عملیاتی شدن و تعداد تخت‌های این بیمارستان هوایی؛ تاریخ خاصی را عنوان نکرد و فقط به این مسئله اکتفا کرد که تجهیز و تعداد تخت‌های این بیمارستان هوایی نیز در دست مطالعه است.

به گزارش تسنیم، آبان ماه سال ۹۴ بود که امیر محسن ضیایی – رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ارسال کمک‌های امدادی از طریق هوایی به کشورهای نیازمند در زمان وقوع حوادث عنوان کرده بود: «ارسال محموله های امدادی برای هلال احمر بسیار هزینه بر است که در این خصوص مقرر شده است هواپیمایی ماهان یک هواپیما در اختیار هلال احمر قرار دهد» «بنا داریم این هواپیما را به یک بیمارستان هوایی تبدیل کنیم، این نخستین‌بار است در دنیا که چنین امکانی به وجود می‌آید که قبل از ارائه هر خدماتی در زمان بحران می‌توانیم خدمات درمانی خود را به آسیب دیدگان و مجروحانی که به امدادرسانی نیاز دارند، ‌ارائه دهیم».« تصمیم داریم جمعیت هلال احمر ایران را به یک جمعیت چابک و هوشمند و دانش بنیان تبدیل کنیم که با کشورهایی که تجربه بالایی در این زمینه دارند همکاری ویژه ای خواهیم داشت».

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *