پست وبلاگ

هوای گرمسار در شرایط بسیار ناسالم

به گزارش اکوتو ، ‌مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از تشدید آلودگی هوا در غرب این استان و شهرهای گرمسار و ایوانکی خبر داد و گفت: در بررسی سنجش ذرات محیطی در منطقه گرمسار از صبح امروز، هوای شهر گرمسار و ایوانکی از ناسالم به سمت بسیار ناسالم پیش رفته است.

عباسعلی دامنگیر افزود: وضعیت هوای گرمسار مشابه شهرستان پاکدشت استان تهران است و میزان ذرات صبح امروز در گرمسار ۱۳۵ بوده است، شاخص آلودگی هوا از ۱۰۰ به بالا هوای ناسالم است و از ۱۵۰ به سمت ۲۰۰ را وضعیت بسیار ناسالم اعلام می‌کنند که وضعیت هوای گرمسار و ایوانکی از صبح امروز با تشدید آلودگی هوا از ناسالم به سمت بسیار ناسالم پیش می رود.

احتمال تعطیلی مدارس گرمسار برای فردا

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هواشناسی برای کل استان تا پایان هفته وضعیت پایدار اعلام کرده است و وزش باد و بارندگی نیز در شرایط پایدار وجود نخواهد داشت، پیش بینی می‌شود اوضاع در منطقه گرمسار و ایوانکی به سمت وضعیت هشدار پیش برود، در ‌صورت تداوم این وضعیت، امشب کارگروه تشدید آلودگی هوا در گرمسار تشکیل می‌شود و نسبت به تعطیلی مدارس برای فردا تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان اعلام کرد: این وضعیت قطعاً متأثر از وضعیت آلودگی هوا در پایتخت و تهران، پاکدشت و… است و همچنین غبار و آلایندگی از جنوب و غرب به سمت استان سمنان نیز مزید بر علت شده است، لذا احتمال تعطیلی مدارس با ادامه پیدا کردن این وضعیت وجود دارد.

دامنگیر اظهار کرد: توصیه جدی ما به شهروندان این است که از تردد بی مورد و غیر ضروری در معابر جداً خودداری کنند، مخصوصاً بیمارانی که در شرایط حساس قرار دارند، بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و افراد سالمند و… در منزل بمانند و از تردد در معابر خودداری کنند، مهد‌های کودک و پیش دبستانی‌ها ضرورتی بر دایر بودن این مراکز وجود ندارد و حتماً نسبت به تعطیلی اقدام کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان همچنین بر برحورد جدی با عوامل انسانی تشدید کننده آلودگی هوا تاکید کرد و گفت: به صنایع و واحدهای صنعتی که دارای آلایندگی هستند و سازمان‌ها و افرادی که نسبت به زباله‌سوزی و ضایعات‌سوزی اقدام می‌کنند، اخطار داده شده است که در صورت مشاهده برخورد جدی و شدید خواهیم کرد.

سمنان به وضعیت سالم بازگشت

دامنگیر ادامه داد: سازمان‌ها و افرادی که فعالیت عمرانی نیز دارند حتماً نسبت به تعطیلی فعالیت‌ها اقدام کنند.

وی همچنین در خصوص وضعیت هوای شهر سمنان نیز گفت: هوای شهر سمنان نیز در دو روز گذشته به مرز ناسالم رسیده بود که خوشبختانه امروز به وضعیت سالم بازگشت و هوای سایر شهرها و شهرستان‌های استان نیز در وضعیت سالم قرار دارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *