پست وبلاگ

نبرد ناکام ها با برد سرخپوشان پایان پذیرفت/تراکتور نفت را در ورزشگاه تختی سوزاند و هوا را آلوده کرد

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز امروز در هفته شانزدهم از سری مسابقات لیگ پانزدهم به مصاف تیم نفت تهران رفت که در پایان این دیدار با برتری ۱-۰ تیم میزبان یعنی تراکتورسازی خاتمه یافت.

این دیدار که یادآور بازی فصل گذشته خود در ورزشگاه یادگار امام تبریز بود از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه تختی تهران آغاز شد که در نهایت شاگردان قلعه نویی توانستند با تک گل سعید آقایی در دقیقه ۴۵ تیم نفت تهران را در زمین خود از پیش رو بردارند.

دیدار دو تیم دیدار ناکام های فصل گذشته بود. چرا که تراکتورسازی در فصل چهاردهم در لحظات پایانی دستش از رسیدن به جام قهرمانی لیگ برتر کوتاه ماند و به مقام نائب قهرمانی لیگ دست یافت و تیم نفت تهران نیز در فینال جام حذفی با شکست مقابل تیم ذوب آهن اصفهان از رسیدن به جام قهرمانی حذفی باز ماند و نائب قهرمان این جام لقب گرفت.

یدالله جهانبازی، داور این مسابقه ۳ بار دست به جیب شد که سهم تیم تبریزی بیشتر از تیم میزبان بود. سروش رفیعی (دقیقه ۵۶) و سینا عشوری (دقیقه ۸۹) اخطاری های تیم تراکتورسازی و علی قربانی (دقیقه ۵۶) اخطاری تیم نفت تهران بودند.

تیم تراکتورسازی با کسب این ۳ امتیاز شیرین ۲۵ امتیازی شده و با یک پله صعود به رده هفتم مسابقات لیگ برتر صعود کرده و بالاتر از سپاهان و در یک قدمی تیم پرسپولیس قرار گرفتند.

حدود ۲ هزار نفر از هواداران تیم تراکتور در این بازی خارج از خانه حضور داشتند و به شدت به تشویق تیم محبوب و موردعلاقه خود می پرداختند. در لحظات پایانی مسابقه و در حالی که هواداران از پیروزی تیم خود اطمینان حاصل کرده بودند علیه مدیرعامل باشگاه و بختیار رحمانی که به تازگی از تیم تراکتور کنار گذاشته شده و راه پادگان را در پیش گرفته است شعارهایی را سر دادند که باعث واکنش قلعه نویی و مسئولان تیم شد.

موقعیت های حساس بازی

دقیقه ۱۰: کیانی با پاس دیدنی شاهین ثاقبی را در موقعیت تک به تک قرار داد که ضربه این بازیکن به دروازه بان تیم حریف برخورد کرد و راهی به دروازه نداشت و با وجود ضربه ریواندر حاتمی و گل شدن این توپ، داور مسابقه روی شیخ ویسی خطا تشخیص داده و این گل مردود اعلام شد.

دقیقه ۲۳: نانگ، مهاجم خطرناک تیم نفت در پشت محوطه جریمه تراکتوری ها صاحب توپ شد و در حالی که با دروازه بان تیم حریف در موقعیت تک به تک قرار داشت، با یک سیو عالی توسط اخباری روبرو شد تا ارزش داشتن یک دروازه بان خوب بیش از بیش نمایان شود.

دقیقه ۳۲: طی یک پرتاب بلند توسط خالد شفیعی، حاتمی در یک موقعیت خوب در داخل محوطه جریمه حریف صاحب توپ شد که ضربه محکم وی از بالای دروازه تیم نفت بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: بار دیگر تراکتوری ها از روی پرتاب بلند صاحب توپ شدند که اینبار عشوری با پرتاب زیبا و ضربه اول حاتمی، شفیعی را در مورقعیت تک به تک قرار داد که ضربه وی با سوپر واکنش شیخ ویسی روبرو شده و راهی به دروازه نداشت.

دقیقه ۱+۴۵: تراکتوری ها مزد بازی خوب خود را در نیمه اول گرفته و با پاس عالی ثاقبی، سعید آقایی در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد که ضربه محکم وی به کنج دروازه تیم نفت رفته و گل اول مسابقه را رقم زد. آقایی پس از این گل یک شادی نظامی را تقدیم هواداران خونگرم ترک زبان کرد که نشان از سربازی و تعصب به پیراهن این تیم می باشد.

دقیقه ۶۳: در حالی که بازی متعادل دنبال می شد، ثاقبی در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد که با پاس وی حاتمی را در موقعیت مناسبی قرار داد که ضربه فنی و زیبای وی از بالای دروازه تیم نفت بیرون رفت.

دقیقه ۶۹: بار دیگر ثاقبی در پشت محوطه جریمه تیم حریف صاحب توپ شد که ضربه محکم وی از کنار دروازه شیخ ویسی بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: طی یک اشتباه از حمودی و تک به تک شدن حمدی نژاد، کاپیتان تیم نفت بار دیگر دروازه تیم تراکتور را به شدت تهدید کرد ولی اخباری با یک واکنش زیبا روز خوبش را تکمیل نمود.

دقیقه ۷۳: ارسلان مطهری در داخل محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب توپ شد که ضربه وی با اختلاف اندک از کنار دروازه اخباری بیرون رفت. در این صحنه مدافعان و دروازه بان تیم میهمان کاملاً جا مانده بودند و به نوعی خطرناک ترین موقعیت تیم نفت تهران در این دقیقه به وقوع پیوست.

پس از این دقیقه بازیکنان تیم تراکتورسازی با هوشیاری و درایت خود موقعیت چندان مهمی را به تیم حریف ندادند تا این برد شیرین خارج از خانه با دومین برد قلعه نویی با تیم جدید خود رقم بخورد.

تیم تراکتورسازی:

8787454
محمدرضا اخباری، سعید آقایی (۳+۹۰ میرهانی هاشمی)، کارلوس کاردوسو، خالد شفیعی، علی حمودی(۷۴ ایران‌پوریان)، مهدی کیانی، سینا عشوری، شاهین ثاقبی، ایوب کلانتری، فردین عابدینی(۴۵ سروش رفیعی)، فرزاد حاتمی.
سرمربی: امیر قلعه نویی

تیم نفت تهران:

8544
وحید شیخ ویسی، وحید حمدی‌نژاد(۷۵ میلاد زکی‌پور)، مهدی شیری، حمید بوحمدان، سیامک کوروشی، آرش رضاوند(۸۲ مجتبی حقدوست)، ایمان مبعلی، رضا علیاری، وحید امیری، ارسلان مطهری و آلویز نانگ (۴۵ علی قربانی).
سرمربی: علیرضا منصوریان

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *