پست وبلاگ

بازارچه‌های دائمی فروش صنایع‌دستی در تمامی استان‌ها راه‌اندازی می‎شو‌د‌

سعید شیرکوند در بازدید از ششمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در تبریز، اظهار داشت: تلاشی که دولت در حال حاضر در ارتباط با میراث فرهنگی و صنایع دستی انجام می‌دهد، تلاش در راستای نجات یک صنعت در حال اضمحلال است.

وی افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته به‌دلیل عوامل داخلی و خارجی، این صنعت ارزشمند، روند رو به نزولی داشته است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه دولت اهتمام ویژه‌ای به صنعت دستی و رفع مشکلات موجود در این زمینه دارد، ابراز کرد: حمایت مستقیم مادی و معنوی از افرادی که به صورت مستقیم در حوزه صنایع دستی فعالیت می‌کنند یکی از مهم ترین اولویت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

شیرکوند از صنایع‌دستی به عنوان تابلو و بهترین نماد برای معرفی جمهوری اسلامی ایران نام برد و گفت: متاسفانه در حال حاضر تا نقطه استاندارد و مورد انتظار خود فاصله داریم ولی امیدواریم که با استمرار سیاست‌های حمایتی باعث شکوفایی بیش از پیش این صنعت در کشور باشیم.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به عناوینی از سیاست‌های حمایتی این سازمان از صنعتگران صنایع دستی، اظهار کرد: ارائه تسهیلات با نرخ سود پایین و حمایت عملیاتی از تشکیل بازارچه‌های صنایع دستی از مهم ترین سیاست‌های حمایتی ما در سازمان است.

وی افزود: یکی از برنامه‌های این سازمان، راه اندازی بازارچه‌های دائمی صنایع دستی در تمامی استان‌هاست که این امر در دو سال آتی با اهتمام هرچه بیشتری انجام می‌شود.

وی به بحث صادرات صنایع دستی نیز اشاره کرد و گفت: آمار دقیقی از میزان صادرات صنایع دستی نداریم چرا که بخش اعظمی از صنایع دستی کشور به صورت چمدانی از کشور صادر می‌شود.

شیرکوند ضمن ابراز رضایت از حضور گسترده استان‌ها در ششمین نمایشگاه صنایع دستی تبریز، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی را زمینه ساز حضور محصولات صنایع دستی بومی ایرانی در بازارهای جهانی و افزایش فرصت‌های لازم برای صادرات آنها عنوان کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *