پست وبلاگ

افزایش خرید و فروش خودروهای چینی در روزهای منفی بازار خودرو!

به گزارش اکوتو ، چند ماهی است که رکود بازار خرید و فروش خودرو تشدید پیدا کرده و کمتر خریداری در آن دیده می‌شود. حتی فروش‌های ویژه خودروسازان هم در رونق بازار تأثیری نداشته و مردم همچنان تمایلی به خرید خودرو ندارند.

بسیاری از فعالان بازار خودرو معتقدند خودروسازان باید قیمت محصولات خود را کاهش دهند تا بازار به سمت رونق حرکت کند، اما خودروسازان به هیچ عنوان راضی به این امر نبوده و با شگردهای مختلف در صدد فروش محصولات خود در سطح بازار هستند. به عنوان نمونه از اوایل هفته جاری یکی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی اقدام به فروش اقساطی محصولات خود کرده است اما این موضوع تاکنون نتوانسته جنب و خوشی را در بازار به وجود آورد. زیرا مردم خرید اقساطی خودرو آن هم در شرایط فعلی بازار را اشتباه می‌دانند.محمدی یکی از فروشندگان خودرو در مورد وضعیت این روزهای بازار خودرو می گوید: بازار خرید خودروهای داخلی راکد است تا جایی که مردم می خواهند تا دقیقه ۹۰ برای خرید خودرو صبر کنند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های چینی برای فروش محصولات خود تخفیف‌های مختلفی را به خریداران ارائه می کنند، افزود: مردم ترجیح می‌دهند به‌ جای خرید خودروهای داخلی که قطعات چینی دارند کلاً خودروی چینی بخرند . به نحوی که خرید و فروش محصولات چینی در مقابل تولیدات داخلی بسیار داغ است . البته این امر در حالی است که مردم هنوز بر بی‌کیفیت بودن محصولات چینی اصرار دارند اما آنها را به تولیدات داخلی ترجیح می‌دهند.در کنار اظهارات این فعال بازار خودرو نباید از اقدامات سایر شرکت های خودروساز خارجی برای فروش محصولات خود غافل شد زیرا آنها نیز در قالب طرح های ویژه در بازار راکد خودرو درصدد فروش محصولات خود هستند.

امروز در بازار پژو ۴۰۵ دوگانه سوز با قیمت ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، پژو پارس سال ۳۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و رانا ال ایکس ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار می گیرد.

همچنین تیبا یورو۴ با قیمت ۲۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، تیبا هاچ بک ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۲ مدل SE حدود ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، تندر E1 دو ایربگ ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۱۱ SE با قیمت ۲۰ میلیون تومان به فروش می رسد. البته باید این نکته را متذکر شد که اکثر این قیمت ها حدودی بوده و به دلیل رکود بازار توافق نهایی خریداری و فروشنده قیمت نهایی خودرو را مشخص می‌کند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *