پست وبلاگ

آخرین قیمت طلا و ارز در بازار امروز

به گزارش اکوتو ، در حالی که دلار اندکی خود را در برابر ین تقویت کرده و سهام های آسیایی به نزدیکی بالاترین رقم ها در سال ۲۰۱۶ رسیده، قیمت طلا امروز کاهش یافت.
آمارهای تجاری مثبت از اقتصاد چین امیدواری ها به تثبیت غول اقتصادی آسیا را تقویت کرده است، و این مسئله موجب تقویت احساس ریسک پذیری شده است. ارزش ین ژاپن در برابر دلار اندکی کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به رقم پایین ۱۲۴۶ دلار و ۵۵ سنت در اوایل جلسه امروز، با ۰٫۵ درصد کاهش به ۱۲۴۹ دلار و ۴۰ سنت رسید. فلز زرد روز سه شنبه به رقم ۱۲۶۲ دلار و ۶۰ سنت رسید که بالاترین رقم ۳ هفته اخیر بود.
یک تاجر طلا در سیدنی گفت: «طلا در حال دنباله روی از حرکت های دلار در برابر ین است، اما همچنان روندی افزایشی وجود دارد…به اندازه کافی نگرانی  درباره وضعیت اقتصاد و زمان افزایش نرخ بهره در آمریکا وجود دارد که موجب حمایت از قیمت طلا در سطح فعلی شود.»
اما فعلا قیمت طلا ممکن است شاهد برخی مقاومت های فنی باشد.
طلا در فاصله ماه های ژانویه تا مارس بهترین عملکرد سه ماهه خود را در طی حدود ۳۰ سال اخیر به نمایش گذاشت. دلار نیزبه دلیل کاهش احتمال افزایش بیشتر نرخ بهره روندی کاهشی را داشته است. ارزش دلار امسال در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی بیش از ۴ درصد کاهش یافته است.
سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا در ماه دسامبر این سیگنال را به بازار ارسال کردند که ۴ نوبت دیگر در سال ۲۰۱۶ افزایش نرخ بهره خواهند داشت، اما آنها در ماه مارس از این نظر عقب نشینی کردند و اعلام کردند که ۲ نوبت در سال جاری نرخ بهره را افزایش خواهند داد.
فعالان بازار معتقدند امسال فقط یک نوبت افزایش نرخ بهره رخ خواهد داد. اما اظهارات مقامات فدرال رزرو  در روز سه شبه  ابهام درباره سیاست پولی این بانک را بیشتر کرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *