پست وبلاگ

وضعیت گردشگری در شهرستان برخوار

به گزارش اکوتو ، پیرامون وضعیت گردشگری در شهرستان برخوار اظهار داشت: این شهرستان به‌دلیل داشتن آثار تاریخی یکی از مناطق غنی استان به‌شمار می‌آید و آثار تاریخی آن نیز به دوره پیش از اسلام و پس از اسلام بر می‌گردد.وی افزود: در شهرستان برخوار ۱۰۰ اثر تاریخی شناسایی شده که از این تعداد ۱۷ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان برخوار تصریح کرد: این شهرستان با اینکه آثار تاریخی متعدد را در خود جای داده است، ظرفیت بالقوه‌ای در صنعت گردشگری دارد که در صورت توجه به آن سهم عمده‌ای در توسعه اقتصادی ایفا می‌کند‌.

وی بیان کرد: در شهرها و روستاهای این شهرستان و حتی منطقه صنعتی دولت آباد جاذبه‌های گردشگری برای گردشگران وجود دارد که گرشگران بسیاری را می‌تواند به این منطقه جذب کند اما به علت فقر زیرساخت گردشگری با کمبودهایی مواجه هستیم‌.

فصیحی افزود: مشکلات فراوانی در حوزه پذیرایی از گردشگران همچون نبود مرکز اقامتی، رستوران مناسب، تفریحگاه مناسب در این منطقه به چشم می‌خورد، به‌طوری که حتی ساده‌ترین زیرساخت‌های جذب گردشگری محروم است‌.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *