پست وبلاگ

برگزاری بیش از ۲۰ جشنواره گردشگری در استان یزد

برگزاری بیش از ۲۰ جشنواره گردشگری در استان یزد

سرپرست معاونت گردشگری استان یزد اعلام کرد: براساس برنامه‌های هماهنگ شده در سال جاری بیش از ۲۰ جشواره گردشگری در مناطق مختلف استان یزد به ویژه در روستاهای هدف گردشگری استان برگزار خواهد شد .

به گزارش ایسنا، «محمدرضا نصیری» با اعلام این خبر گفت: این جشنواره‌ها در بخش‌های مختلف و متنوعی از جمله طبیعت‌گردی، معرفی داروهای گیاهی، کشاورزی، آیین‌های عشایری و پخت غذاهای محلی برگزار خواهد شد .

وی از مهمترین جشواره‌های در دستور کار امسال میراث فرهنگی استان را جشنواره برداشت زعفران در شهرستان بهاباد، جشواره مهردانه در روستای مبارکه تفت، جشواره‌های عشایری دو شهرستان خاتم و ابرکوه، جشواره غذاهای سنتی در روستای رشکوئیه شهرستان تفت، جشواره‌های گلابگیری در روستاهای ییلاقی شهرستان‌های تفت و مهریز و جشواره انگورچینی در شهرستان خاتم را ذکر کرد.

به گفته‌ی سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، این جشنواره‌ها توسط بخش‌های خصوصی و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و همچنین همت و هماهنگی نمایندگی‌ها و ادارات این اداره کل در شهرستان‌ها برنامه‌ریزی و به مرحله اجرا خواهد رسید .

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *