پست وبلاگ

کشتی توتال برای بارگیری نفت ایران به راه افتاد

شرکت های نفتی اروپا برای منتفع شدن از لغو تحریم ایران با همتایان خود وارد رقابت شده اند در طی روزهای گذشته برخی پالایشگاه های اروپایی تلاش کرده اند قراردادهایی را برای خرید اولین محموله ها از ایران منعقد کنند.

یک تانکر نفتکش که توسط شرکت توتال فرانسه رزرو شده، در مسیر بنادر ایران است تا نفت خام این کشور را بارگیری کند. بر اساس آمارهای مربوط به ردیابی تانکرها، نفتکش آتلانتیس، قرار است روز ۱۲ فوریه به ایران برسد. تجارت خانه های خارجی هم به دنبال انعقاد قراردادهایی با ایران هستند.

اما رقابت شرکت های نفتی با همتایان خود برای منتفع شدن از لغو تحریم های ایران، به دلیل عدم تمایل شرکت های بیمه ای بین المللی برای پوشش بیمه ای محموله های ایرانی، با مشکل مواجه شده است.

در حالی که شرکت های نفتی در تلاش اند تا بعد از لغو تحریم های بانکی، بیمه ای و کشتیرانی ، خریدهای خود از ایران را افزایش دهند، شرکت های بین المللی بیمه گر، هنوز نتوانسته اند نگرانی های خود از تحریم های پابرجای دولت آمریکا علیه تهران را حل کنند.

لارس لانج، دبیرکل اتحادیه بین المللی بیمه دریایی گفت، شرکت های بیمه اگر از تحریم های موجود تخطی کنند، با ریسک جریمه های هنگفت مواجه اند.

لانج افزود: «همه چیز به این اصل اساسی بر می گردد که ما باید در گام هایی که بر می داریم خیلی خیلی محتاط باشیم…ما از همه تحریم ها تبعیت می کنیم.»

فردریک دنفله، رئیس کمیته حقوقی و مسئولیت اتحادیه بین المللی بیمه دریایی گفت، با توجه به اینکه تحریم هایی که همچنان از سوی واشنگتن پابرجاست، اشخاص و شرکت های آمریکایی را از تجارت با ایران منع می کند، شرکت های بیمه همچنان به دنبال ابهام زدایی از جزئیات پارامترهای تحریم های آمریکا هستند.

یک منبع آگاه در بخش تانکری گفت: «مسئله بیمه مسئله شماره یک برای همه است… هنوز کاملا واضح نیست که ما کجا ایستاده ایم.»

صادرات نفت ایران که در سال ۲۰۱۱ به بیش از ۳ میلیون بشکه در روز رسیده بود، بعد از وضع تحریم های شدید در سال ۲۰۱۲، به اندکی بیش از یک میلیون بشکه کاهش یافت.

اکنون پس از لغو تحریم ها، تهران دستور افزایش ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت خود را صادر کرده که قرار است ۲۰۰ هزار بشکه از این رقم به بازار اروپا برود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *