پست وبلاگ

برق در پایتخت جیره بندی شد؟

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو ، در آغاز دومین هفته تیرماه با رسیدن مصرف برق در استان های تهران، قم و البرز به مرز ۹ هزار مگاوات در ساعات پیک روزانه، قطعی های موردی برق در کلانشهر تهران آغاز شد.

با ادامه این روند در مصرف برق، به نظر می رسد در برخی ساعات اوج مصرف از ساعت ۲۰ تا ۲۳ به منظور پایداری برق شبکه، قطعی های برنامه ریزی شده در سطح شهر اعمال می شود.

گزارش های مردمی از وضعیت پایتخت در پانزده روز ابتدایی تیرماه حاکی از این است که به جز ۵ منطقه از ۲۲ منطقه شهری تهران، بقیه مناطق طعم خاموشی های ۳۰ دقیقه ای تا ۲ ساعته را در زمان پیک مصرف چشیده اند.

به گفته برخی شهروندان تهرانی، وصل شدن مجدد برق منوط به تماس های مستمر و پیگیرانه از سامانه ۱۲۱ است.

تاکنون هیچ اعلام رسمی مبنی بر جیره بندی برق یا نوبت بندی قطعی های برق در پایتخت نشده و تمامی اطلاعیه های رسمی برپایه توصیه و درخواست از مشترکان برای کاهش مصرف است؛ اما گزارش های مردمی از سطح تهران نشان می دهد اوج خاموشی های نوبتی در فاصله زمانی ساعت ۲۱ تا ۲۳ هر شب و گاهی در فاصله زمانی ساعت ۲۰ تا ۲۱ رخ می دهد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *