پست وبلاگ

بارش باران در مناطق شمالی، مرکزی و غربی طی امروز و فردا

به گزارش اکوتو ، در اطلاعیه سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوایی سه روز آینده، و در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه آمده است:

بر اساس تحلیل‌ آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، امروز در برخی نقاط شمال شرق و ارتفاعات شرقی البرز بارش پراکنده رخ می‌دهد که به تدریج از ابرناکی در این مناطق کاسته می‌شود.

از بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) با ورود یک سامانه بارشی به کشور در غرب و شمال غرب کشور، افزایش ابر و در برخی مناطق رگبار باران و وزش باد پیش بینی می‌شود که روز پنجشنبه دامنه فعالیت این سامانه، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکزی زاگرس و بخش‌هایی از مناطق مرکزی و استان‌های ساحلی دریای خزر را نیز فرا می‌گیرد. ضمن اینکه از بعد از ظهر این روز در غرب و شمال غرب از ابرناکی کاسته می‌شود.

روز جمعه بخش‌های شرق و شمال شرق و دامنه‌های البرز شرقی بارش پراکنده داشته و به تدریج این سامانه از کشور خارج می‌شود.

شدت بارش‌های روز پنجشنبه در ایلام، شمال خوزستان، لرستان، جنوب همدان، جنوب مرکزی، شمال چهارمحال بختیاری و غرب اصفهان خواهد بود که در مناطق مستعد این استان‌ها بارش تگرگ نیز دور از انتظار نخواهد بود.

روز جمعه در برخی مناطق شرق و جنوب شرق، وزش باد شدید گاهی با گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *