پست وبلاگ

میزان بارش‌ها در کشور ۲ برابر شد

به گزارش اکوتو ، از ابتدای سال‌جاری تاکنون حجم بارش‌های کشور به ۶۸ میلی‌متر رسید. در هفته گذشته در تمامی حوضه‌های شش گانه آبریز کشور بارندگی گزارش شد و در طول هفته حجم بارش‌های کشور به ۶۸ میلی‌متر رسید.

میزان بارش‌ها در سال گذشته و در همین زمان ۴۵ میلی‌متر و متوسط درازمدت ۳۲ میلی‌متر ثبت شده است. براساس اطلاعات بارش‌ها در حوضه‌های اصلی آبریز کشور، در طول هفته گذشته ۱۷ میلی‌متر در حوضه آبریز خزر، ۱۰ میلی‌متر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه و ۸ میلی‌متر بارش در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان گزارش شده است.

همچنین ۲ میلی‌متر بارش در حوضه فلات مرکزی، ۱۱ میلی‌متر نیز در حوضه قره‌قوم و یک میلی‌متر بارندگی در حوضه هامون و مرزی شرق ثبت شده است. بیشترین افزایش بارندگی تا پایان هفته گذشته در مقایسه با دوره درازمدت در ایستگاه دهلران استان ایلام با ۴۸ برابر افزایش بوده و ایستگاه چابهار در استان سیستان و بلوچستان با ۱۰۰ درصد کاهش کمترین میزان بارندگی در مقایسه با دوره درازمدت را داشته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *