پست وبلاگ

کاهش حجم و ارزش معاملات در بورس تهران

به گزارش اکوتو ، محمدمهدی امینی کارشناس بازار سرمایه گفت: بنظر می رسد ارتفاع ۶۴ هزار واحد کف مقاومتی محکمی برای نماگر بازار باشد، چرا که در چند روز گذشته در این نقطه تعادل پیدا کرده است.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص دلیل این اتفاق اذعان داشت: با توجه به این که رفته رفته به زمان برررسی برجام در کنگره آمریکا نزدیک می شویم موجی از خوش بینی در معامله گران بازار در حال شکل گرفتن است. بعلاوه این که نباید فراموش کنیم که قیمتهای کنونی در بورس تا حدودی به پایین ترین سطح خود رسیده اند و معامله گران راضی به فروش در این قیمتها نیستند.
وی گفت: از سوی دیگر نیز با توجه به جذابیت قیمت سهام در بازار، معامله گران حقوقی قدری فعال شده اند و نسبت به خرید سهام در این قیمتها اقدام می کنند که خود دلیل بر تعادل شاخص و قیمت سهام در این روزهای بازار است.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: یکی از نکات مورد توجه در شرایط کنونی بازار این است که معاملات از حجم و ارزش بالایی برخوردار نیست و دولت نیز اقدام عملی برای حمایت از بازار انجام نمی دهد و از همه مهمتر اقتصاد رکودی موجب شده تا سودآوری بنگاها تحت تاثیر قرار گیرد، بنابراین نباید انتظار ورود نقدینگی جدید به بورس و رونق معاملات را داشت.
وی تصریح کرد: از سوی دیگر موضوع کاهش قیمت‌های جهانی نفت و برخی کالاها، کسری بودجه را در کشور به همراه دارد که این موضوع چشم‌انداز صنایع و بنگاهها را تا حدی تحت تاثیر قرار داده و بر روند کلی بازار سهام نیز سایه انداخته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *