پست وبلاگ

میدان «بهارستان» ثبت ملی شد

میدان بهارستان که زمانی آن را نگارستان می‌نامیدند و حوادث بسیاری را در این میدان رخ داده است، بالاخره همزمان با روز ملی مشروطه و در ۲۳۰ سالگی پایتخت به ثبت ملی رسید.

در این رابطه فرهاد نظری – مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی درباره ثبت ملی میدان «بهارستان» به تسنیم عنوان کرد: هفته گذشته در کمیته ثبت حریم، ثبت ملی میدان بهارستان مطرح شد و همزمان به روز ملی مشروطه این میدان تاریخی به عنوان یکی از مهمترین شئونات ملی ایران و تهران به ثبت ملی رسید.

مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی درباره ارزش تاریخی اطراف میدان بهارستان نیز عنوان کرد: به هر حال ضلع غربی میدان بهارستان مجلس را داریم با تاریخ خاص خودش و در ضلع جنوبی میدان بهارستان نیز مسجد سپهسالار (معروف به مسجد آیت‌الله مطهری) یکی از نخستین و بزرگترین مسجدهای شهر تهران است.

به گزارش تسنیم، در رابطه با این رویداد و با توجه به اتفاقات بسیار عجیب در میدان بهارستان در ادوار تاریخی باید عنوان کرد که شاید هیچ استخاره‌ای به اندازه استخاره‌های محمدعلی شاه قاجار تاریخ معاصر ایران را تغییر نداده باشد از استخاره برای حکم تبعید میرزا علی ثقةالاسلام، تا استخاره برای ادامه سلطنتش پس از ترور میرزا علی‌اصغرخان اتابک در هنگام خروج از مجلس و از همه مهمتر استخاره برای به توپ بستن مجلس:«بسم اﷲ الرحمن الرحیم-پروردگارا اگر من امشب توپ به در مجلس بفرستم و فردا با قوه جبریه مردم را اسکات نمایم خوب است و صلاح است. استخاره خوب بیاید و الافلا یا دلیل المتحیرین یااﷲ.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *