پست وبلاگ

گزارش دقیق هواشناسی ایام نوروز ۹۶

گزارش دقیق هواشناسی ایام نوروز ۹۶

بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی با عبور متناوب سامانه‌های بارشی، وضع هوای کشور از امروز تا اواسط هفته آینده به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

پنجشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۶:بارش باران و برف در آذربایجان غربی و از بعدازظهر بارش باران و برف در آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، البرز، قزوین و تهران، بارش باران گاهی با رعد و برق در کهگیلویه و بویراحمد، جنوب فارس، شمال و شرق خوزستان، رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش بادشدید موقتی و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب سیستان و بلوچستان.

جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۷:بارش باران در لرستان، شمال خوزستان

شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۸: بارش باران و برف در شرق آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، کرمانشاه، شمال لرستان، زنجان، رگبار باران گاهی رعدوبرق در خراسان جنوبی

بعد از ظهر یکشنبه مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۹:بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان ؛ بارش باران گاهی با رعد و برق در ایلام، کرمانشاه، لرستان، زنجان، همدان، ایلام، بارش باران گاهی با رعد و برق همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس، خوزستان.

دوشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۳۰:بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها درشمال و شرق خوزستان، لرستان، فارس، نیمه غربی کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، بارش باران و برف در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و در ارتفاعات برف در کردستان، زنجان، البرز، قزوین و تهران، همدان، مرکزی.

سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۰۱:بارش باران با رعد و برق و وزش باد شدید همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌ها در جنوب فارس، مرکز و نیمه جنوبی کرمان، غرب هرمزگان.

بر اساس اطلاعیه ۱۴۰ سازمان هواشناسی کشور انتظار می‌رود که بارش برف در جاده های کوهستانی شمال‌غرب و دامنه‌های البرز موجب لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی شود.

با توجه به پیش بینی شرایط جوی فوق، توصیه می‌شود جهت جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

همچنین افزایش سرعت وزش باد در عراق و شمال عربستان موجب تشکیل توده گرد و خاک در آن مناطق شده است که انتظار می‌رود به تدریج از امروز با انتقال به جنوب غرب کشور سبب کاهش کیفیت هوا در استانهای ایلام، خوزستان، بوشهر و فارس شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *