پست وبلاگ

توسعه طرح‌های گردشگری در گنبد عظیم سلطانیه

به گزارش اکوتو ، احمد حاجی‌زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه گنبد عظیم سلطانیه و چمن این منطقه از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی در استان زنجان به حساب می‌آیند، توسعه طرح‌های گردشگری به منظور جذب توریست در دستور کار قرار دارد.وی تصریح کرد: زیرساخت‌های گردشگری در کنار چمن سلطانیه فراهم می ‌شود و در حال حاضر طرح‌های توسعه و بهبود گردشگری در این منطقه آماده و نقشه‌برداری و خاک‌برداری آن نیز انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ابراز کرد: در این منطقه از جاده ترانزیت تا گنبد تاریخی سلطانیه مسیر پیاده‌روی یا تردد با درشکه ایجاد می‌شود تا مسافران از مناظر اطراف و جاذبه‌های طبیعی بهره‌مند شوند.وی در مورد دیگر پروژه‌های در دست اقدام به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در سایت گاوازنگ اشاره کرد و گفت: تا کنون برای این پروژه ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

حاجی‌زاده در مورد اقدامات انجام شده برای تکمیل پروژه گردشگری گاوازنگ به احداث پله به عرض چهار متر و طول ۱۲۰ متر و ایجاد جان پناه سنگی پله به مساحت ۳۷۰ متر مربع اشاره کرد.وی با اشاره به ساخت سکوی خروجی و ایجاد نهر به طول ۳۲۰ متر عنوان کرد: ۴ هزار و ۵۰۰ متر خاک‌برداری سنگی، ۶ هزار متر خاک‌ریزی و احداث ۳ هزار و ۵۰۰ متر دیوار حائل از دیگر اقداماتی است که در این پروژه انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بیان کرد: طرح مطالعات گردشگری جنوب زنجان و پروژه گردشگری زنجانرود از دیگر برنامه‌های در دست اقدام بنیاد مسکن است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *