پست وبلاگ

آتش ۱۰۰ هکتار از اراضی شهرستان آذرشهر را نابود کرد

به گزارش اکوتو ، رحمت اله کریم زاده رییس اداره حفاظت محیط زیست آذرشهر پیرامون موضوع آتش سوزی در مراتع آذرشهر افزود: در پی گزارش آتش سوزی در مراتع روستای قدگاه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست به محل اعزام و با همکاری اداره منابع طبیعی، نیروهای هلال احمر و جوامع محلی اقدام به اطفای حریق کردند که متاسفانه ۶۰ هکتار از مراتع این روستا در آتش سوخت.
وی ادامه داد: علاوه بر این ، براثر آتش سوزی ۴۰ هکتار از مراتع روستای هفت چشمه نیز در طول این هفته دچار حریق شد که آتش سوزی با همکاری ادارات زیربط مهار شد.کریم زاده علت این آتش سوزیها را بی احتیاطی عوامل انسانی برشمرد و از اهالی و گردشگران در خواست کرد : بدلیل گرمای هوا از روشن کردن آتش در مراتع و اراضی جدا خودداری کنند.
وی اضافه کرد : دراین آتش سوزی ها مراتع بدون درخت و درختچه دچار حریق شده و گیاهان مرتعی مانند گون بر اثر آتش از بین رفت.رییس اداره حفاظت محیط زیست آذرشهر از اهالی و گردشگران در خواست کرد: در صورت مشاهده آتش سوزی در مناطق حفاظت شده و تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست مراتب را با شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۱۸۱۲ به این اداره اطلاع دهند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *