پست وبلاگ

آزادراه قزوین-رشت در رتبه دوم به لحاظ درآمد قرار گرفت

به گزارش اکوتو ، از اول شهریور ماه سال جاری نرخ عبور از آزادراه‌های کشور به‌طور میانگین حدود ۳۳ درصد گران شد. آزادراه تهران-پردیس یکی از همین آزادراه‌ها بود که نرخ عوارض به واسطه چراغ سبز وزارت راه و شهرسازی از ۲۵۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان افزایش یافت. آزادراهی که در سال ۹۳ دو بار نرخ عبور از آن افزایش یافته بود؛ اوایل سال گذشته نرخ آزادراه نرخ عوارض این آزادراه از ۱۸۰۰ تومان به ۲۰۰۰ و بلافاصله‌ای اندک به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافته بود.

این آزادراه بر اساس آمار رسمی جزو چهار آزادراه پرتردد کشور و به تبع آن پردرآمدترین ازادراه ایران لقب گرفته است. یکی از دلایل قرار گرفتن نام این آزادراه در صدر فهرست آزادراه‌های پردرآمد طول کم آن و هزینه‌های نگهداری پایین است. در سال ۹۳ حدود ۱۴ میلیون تردد در این آزادراه ثبت شد، در حالی که در آزادراه حرم تا حرم طی سال ۹۳ مجموعا ۳ میلیون تردد ثبت شده است.

اگر فقط تردد خودروهای سواری با نرخ عوارض ۲۵۰۰ تومان را در نظر بگیریم در سالی که گذشت آزادراه تهران-پردیس حدود ۳۵ میلیارد تومان درآمد داشته است، البته این منهای زمین‌های داده شده به این شرکت است. درآمدهای ناشی از تبلیغات و… را نیز نادیده گرفته‌ایم. پس از این آزادراه نیز آزادراه قزوین-رشت با درآمد ۳۴ میلیارد تومانی قرار گرفته است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *