پست وبلاگ

۵ ایرلاین رکوردار تاخیرات پروازی/اترک در صدر

بررسی آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد در اردیبهشت امسال ۵۹۳۶ پرواز توسط ۱۴ ایرلاین داخلی انجام شد که از این تعداد ۲۵۸۶ پرواز معادل ۴۳٫۵ درصد با تاخیر انجام شده است.

در بین شرکتهای هواپیمایی داخلی، اترک با ۷۸ درصد پرواز تاخیردار رکوردار دومین ماه بهار امسال بود. پس از این شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، زاگرس و نفت نیز هر کدام به طور مساوی ۵۷ درصد پروازهای خود را با تاخیر انجام دادند.

هواپیمایی آسمان در مدت یاد شده با ۸۹۶ پرواز بیشترین سهم را از کل پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد به خود اختصاص داد. از این تعداد پرواز آسمان ۴۲۵ پرواز (۴۷ درصد) را به موقع و ۴۷۱ پرواز (۵۳درصد) با تاخیر انجام داده است.

ایران ایر که جایگاه اول خود در تاخیرات پروازی را به هواپیمایی اترک واگذار کرده در اردیبهشت ماه ۶۹۷ پرواز انجام داد که از این تعداد ۴۳ درصد یعنی ۳۰۰ پرواز به موقع و ۵۷ درصد معادل ۳۹۷ پرواز با تاخیر انجام شده است.

هواپیمایی ماهان پس از آسمان در رده دوم بیشترین پروازها انجام شده قرار گرفت. این ایرلاین که میانگین سن هواپیماهای آن کمی بیش از ۲۳ سال است ۸۰۴ پرواز را در اردیبهشت ثبت کرد. ۷۱ درصد (۵۷۲ پرواز) پروازهای این ایرلاین به موقع و ۲۹ درصد با تاخیر انجام شده است.

هواپیمایی زاگرس با ثبت ۵۷۵ پرواز در بین چند ایرلاین پُرکار قرار گرفت. ۲۴۸ پرواز به موقع و ۳۲۷  پرواز تاخیردار کارنامه این شرکت در دومین ماه بهار بود.

شرکتهای آتاایر، کاسپین و قشم ایر نیز به ترتیب ۵۳۲، ۵۲۶ و ۵۱۳ پرواز را انجام دادند که سهم هرکدام از این ایرلاینها در پروازهای تاخیردار به ترتیب ۳۷، ۳۹ و ۲۷ درصد بود.

ایرلاینهای پویا ایر، معراج، نفت، تابان و ایرتور نیز به ترتیب ۱۰، ۱۵۷، ۱۶۱، ۳۹۵، ۳۱۸ و ۳۰۲ پرواز را انجام دادند. سهم هر کدام از این شرکتها هم از پروازهای تاخیردار خود به ترتیب ۲۰ درصد، ۴۶، ۵۷، ۳۲، ۴۷ و ۴۷ درصد بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *