پست وبلاگ

آتن ــ تهران از اول مرداد راه می افتد !

“یانیس پانتا زوپلوس” مدیر بازرگانی هواپیمایی ملی یونان (ایژن) با اعلام این خبر اظهار کرد:‌ ۱۶ سال از تأسیس هواپیمایی “ایژن” می‌گذرد و این شرکت دارای ۵۸ هواپیما عمدتاً از خانواده ایرباس است.

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، وی با بیان این‌که متوسط عمر این هواپیماها بیش از ۴ سال نیست، تصریح کرد: تمام هواپیماهای ما استیجاری بوده و هواپیمای ملکی در اختیار نداریم و با توجه به وضعیت بازار تعداد ناوگان خود را کاهش یا افزایش می‌دهیم.

وی انتخاب ایژن به‌عنوان بهترین ایرلاین منطقه‌ای اروپا را نشان از عملکرد درست این شرکت هواپیمایی دانست و با بیان “در سال ۲۰۱۳ کل سهام هواپیمایی المپیک را خریداری کردیم” افزود:‌ هم‌اکنون به ۱۳۴ مقصد پرواز داریم که ۳۲ مقصد آن نقاط پروازی داخلی است.

مدیر بازرگانی هواپیمایی ملی یونان با بیان این‌که در هفته سه پرواز آتن ــ تهران و بالعکس انجام می‌شود، گفت: این پروازها در روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه با قیمت رقابتی با استفاده از ایرباس ۳۲۰ که ۱۶۸ صندلی دارد، انجام می‌شود.

زوپلوس در پاسخ به این پرسش که قیمت بلیت آتن ــ تهران و تهران ــ آتن چه‌میزانی است، بیان کرد: قیمت بلیت آتن ــ تهران ــ آتن (رفت و برگشت) یک‌میلیون تا یک‌میلیون و ۱۰۰هزار تومان خواهد بود.

وی در رابطه با بحث هندلینگ (شرکت‌های ارائه دهنده خدمات فرودگاهی) نیز گفت: در این زمینه دو آپشن بیشتر (ایران‌ایر و سامان) در فرودگاه امام خمینی نداریم که در حال مذاکره با آنها هستیم.

زوپلوس همچنین از احتمال توسعه پرواز ایژن به ایران در صورت وجود ظرفیت‌ خبر داد و افزود: پرسنل هواپیمایی ملی یونان با احتساب هواپیمایی المپیک حدود ۲۰۰۰ نفر است که حدود ۲۰ درصد از این نیروها روی هوا مشغول به فعالیت هستند.

مدیر بازرگانی هواپیمایی ملی یونان در پایان ضریب اشغال پروازهای هواپیمایی ملی یونان را ۷۷ درصد در سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “آتن ــ تهران از اول مرداد راه می افتد !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *