پست وبلاگ

آتش بلای جان گونه‌های ارزشمند گیاهی و جانوری

به گزارش اکوتو ، صدرالدین علیپور مدیرکل محیط زیست قزوین اظهار داشت: آتش‌سوزی از مراتع شروع شده و به سمت جنگل‌‌های بلوط پیشروی کرده، این پیشروی به اندازه‌ای بوده که حدوده ۱۶۰ هکتار از مراتع، جنگل‌ها و پوشش‌های گیاهی آتش گرفته و سه هکتار از جنگل‌های ارزشمند بلوط از بین رفته است.

وی خاطرنشان کرد: در این آتش‌سوزی گونه‌ گیاهی گون سوخته و از بین رفته و به پوشش‌های گیاهی بلوط، افرا، شیرخشت و سایر گونه‌های گیاهی آسیب جدی وارد شده است.علیپور بیان کرد: این آتش سوزی به گونه‌های جانوری نیز آسیب جدی وارد کرده به طوریکه کبک و پرندگان کوهپایه‌ای منطقه در آسیب جدی قرار گرفتند.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین عنوان کرد: به علت صعب‌العبور بودن منطقه ورود ماشین‌های آتش سوزی کارآمد نبوده و با تلاش بی‌دریغ محیط‌بانان و جنگل‌بانان محیط زیست و منابع طبیعی و مردم منطقه با حداقل امکانات بعد از ۲۴ ساعت آتش خاموش شد که این اقدام عظیم را مدیون ایثار، عشق،علاقه و جان‌فشانی‌های این عزیزان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولان خواستاریم با در اختیار قرار دادن امکانات بیشتر به جنگل‌بانان و محیط‌بانان، محیط زیست را در امر جلوگیری و کاهش آسیب‌های وارده که به صورت سهوی و عمدی گریبان‌گیر منابع طبیعی می شود یاری رسانند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *