پست وبلاگ

رونمایی از گنبد جدید حرم امامین عسکریین (ع) در آینده ای نزدیک

به گزارش اکوتو ، حسین پلارک با اعلام این خبر اظهار کرد: این گنبد زیبا با مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع، بزرگترین گنبد در اعتاب مقدسه محسوب می‌شود که در ساخت آن ۲۵ هزار خشت طلا به‌کار رفته است.

پلارک یادآور شد: پس از جنایت و بی‌حرمتی تکفیری‌ها طی دو انفجار در ۲۳ محرم ۱۴۲۷ و ۲۷ جمادی الاول ۱۴۲۸، حرم این دو امام همام اکنون کاملاً بازسازی شده است.

وی افزود: عملیات بازسازی این حرم شامل چندین فاز از جمله ساخت گنبد و طلاکاری آن، ساخت و نصب گریو گنبد، کاشی‌کاری، آیینه‌کاری، معرق کاری سنگ‌کاری داخل حرم، کف و دیوارهاست که همگی به پایان رسیده است.

رئیس ستاد باسازی عتبات عالیات در ادامه از پایان عملیات ساخت صندوقچه‌های قبور حرم مطهر امامین عسکریین خبر داد و گفت: صندوقچه‌های قبور حرم مطهر، آماده انتقال هستند کما اینکه پیش از این، شش درب حرم پس از پایان عملیات ساخت، برای نصب به عراق ارسال شدند.

پلارک در ادامه با اشاره به ساخت ضریح جدید حرم حضرت حبیب‌ بن مظاهر (رضی) اظهار کرد: کارگاه ساخت این ضریح در استان البرز قرار داد و ضریح یاد شده آماده انتقال و نصب در کربلاست.

به گفته رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، ضریح مقام حضرت عباس (ع) نیز برای نصب در خیمه‌گاه، در استان بوشهر ساخته شده و آماده انتقال و نصب است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *