پست وبلاگ

آشتی کاخ نیاوران با سه هزار همسایه

آشتی کاخ نیاوران با سه هزار همسایه

رحمت‌الله رئوف در نشست خبری به مناسبت هفته میراث فرهنگی به تشریح برنامه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران پرداخت و اظهار داشت: در این زمینه برای سه هزار همسایه کاخ موزه نیاروان در محله نیاوران دعوتنامه به منزل آنها ارسال کردیم تا این همسایه‌ها به این مجموعه بیایند و با فضا و مولفه‌های فرهنگی و تاریخی آن بیشتر آشنا شوند و به صورت رایگان از برنامه‌های متعدد در هفته میراث فرهنگی در قالب طرح نیاوران و فرهنگ شهروندی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در این راستا از ۲۸ اردیبهشت برنامه‌های متعدد فرهنگی، هنری و نمایشگاهی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می‌شود و هدف ما نیز برگشت به اصل کارهای فرهنگی این مجموعه است براساس با اصلاح برخی امورات گذشته سعی در حفظ اصالت این مجموعه فرهنگی و تاریخی صورت پذیرفته است.

رئوف با اشاره به رشد ۴۷ درصدی آمار بازدیدکنندگان در ایام نوروز امسال نسبت به نوروز سال ۹۵ از کاخ موزه نیاروان گفت: همچنین با افزایش دو برابری درآمد این مجموعه مواجه بودیم که به خزانه بانک مرکزی ریخته می‌شود که البته رئیس سازمان میراث فرهنگی برای تخصیص بخشی از این درآمد جهت اختصاص به کاخ موزه نیاوران در تلاش هستند.

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران همچنین از دایر بودن برنامه‌های فرهنگی و تاریخی این مجموعه در روز ۲۸ اردیبهشت که مصادف با روز انتخابات نیز است، اشاره کرد و افزود: حتی در این زمینه با توجه به اینکه مردم کثیری به کاخ موزه مراجعه می‌کنند درخواست اعزام صندوق سیار انتخابات را به این مجموعه خواهیم داشت.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *