پست وبلاگ

سفر یک روزه به جنگل ارفع‌ده چقدر خرج داره؟

به گزارش اکوتو ، برای سفر کردن یک روزه به جنگل ارفع‌ده و چشمه پراو و بازدید از منظره زیبای سوادکوه مازندران به همراه تور، باید چیزی میان ۶۹ تا ۷۸ هزار تومان هزینه کرد.

روستای ارفع‌ده سوادکوه، تقریباً در ۱۷۰‌کیلومتری تهران قرار دارد؛ ارفع ده یکی از روستاهای ییلاقی شمال محسوب می‌شود که به خاطر شرایط خاص دسترسی، به نقطه‌ای بکر و دست نخورده باقی مانده است؛ جنگل ارفع‌ده نیز در این روستا واقع شده که در بسیاری از مواقع مه غلیظی در سطح آن دیده می‌شود.

پیمودن این جنگل با سرعت معمولی، حدود چهار ساعت طول می‌کشد؛ در میان این نوع از جنگل‌ها نیز دره‌های زیبا، به همراه نهرها، آبشارها و چشمه‌های متعدد خودنمایی می‌کند؛ چشمه پراو نیز در این جنگل قرار دارد که دیدن و گذراندن دقایقی در کنار آن خالی از لطف نیست.

بسیاری از افراد برای تعطیلات آخر هفته خود سفری یک روزه را در نظر می‌گیرند و برای این دسته از افراد مکان‌های جدیدی همچون جنگل ارفع‌ده بسیار جالب و دوست‌داشتنی به نظر می‌رسد.

برای سفر کردن یک روزه به جنگل ارفع‌ده و چشمه پراو و بازدید از منظره زیبای سوادکوه مازندران به همراه تور، باید چیزی میان ۶۹ تا ۷۸ هزار تومان هزینه کرد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *