پست وبلاگ

آمادگی کمیته اسکان استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به گردشگران

قادرتقی‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه کمیته اسکان برای استقبال از میهمانان نوروزی اردبیل اظهار داشت: هدف از تشکیل کمیته اسکان و رفاه بهسازی، آماده‌سازی و ساماندهی مراکز اسکان مسافران و گردشگران و نظارت بر آنا است.

وی بیان کرد: هماهنگی با مهمانپذیرها، هتل آپارتمان‌ها و جامعه هتلداران استان به منظور آماده سازی مراکز اقامتی به لحاظ کمی و کیفی، هماهنگی با خوابگاه‌های دانشگاه‌ها، مساجد و سالن‌های ورزشی و مدارس برای اسکان اضطراری، کنترل و نرخ‌گذاری واحدهای اقامتی و اطلاع‌رسانی نرخ مصوب با همکاری بخش خصوصی و آماده سازی کمپ‌ها، خانه مسافرها و سایر ظرفیت‌ها و تعیین نقاطی برای اطلاع رسانی از ظرفیت‌های خالی مراکز اقامتی به مسافران و گردشگران از اقدامات این کمیته است که باید توسط ستادهای اجرایی خدمات سفر استان انجام شود.

تقی‌زاده هماهنگی و همکاری با اداره کل اوقاف در اجرای طرح آرامش بهاری، آماده‌سازی و بهسازی مراکز اقامت موقت، هماهنگی برای ساماندهی چادرهای مسافرتی، رسیدگی به وضعیت امکانات رفاهی کمپینگ‌ها و هماهنگی با بانک‌ها برای رفع خرابی‌های خودپردازهای بانکی و تامین نقدینگی و هماهنگی برای افزایش ساعات کاری مجتمع‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، موزه‌ها و سایر صنوف خدمات رسان را از دیگر اقدامات کمیته اسکان عنوان کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه تمامی کمیته‌های تابعه ستاد اجرایی خدمات سفر در راستای رفاه حال مسافران و گردشگران فعالیت می‌کنند بنابراین یکی دیگر از وظایف اصلی این کمیته ارائه راهکار و پیشنهاد به سایر کمیته‌ها برای رفاه بیشتر مسافران و گردشگران است.

وی از آماده شدن طرح اولیه بروشور و بنرها از سوی این اداره کل برای جامعه مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی خبر داد و افزود: کیوسک‌های اطلاع‌رسانی به صورت مجتمع و متمرکز در یک نقطه در ورودی‌های شهر در نظر گرفته خواهد شد.

تقی‌زاده بر بهره‌گیری از طرح نوروزی آموزش و پرورش در اسکان فرهنگیان به ویژه توسعه سامانه رزرو اینترنتی، آماده‌سازی مکان هایی ثابت و موقت برای اقامه نماز و برنامه‌ریزی برای برپایی نماز جماعت در محل‌های اسکان و هماهنگی با ادارات مختلفی که در زمینه اسکان یا رفاه مسافران و گردشگران دارای ظرفیت اقامتی هستند، تاکید کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای پوشش بیمه‌ای حوادث در اماکن عمومی و به ویژه مراکز اسکان و برخورداری از آمادگی لازم تمامی مساجد واقع در مسیرهای گردشگری، مصلاها، سالن‌های ورزش در صورت وضعیت جوی اضطراری به منظور خدمات‌دهی به گردشگران ضرورت دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *