پست وبلاگ

آمادگی کمیته اسکان استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به گردشگران

آمادگی کمیته اسکان استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به گردشگران

قادرتقی‌زاده بعد از ظهر امروز در جلسه کمیته اسکان برای استقبال از میهمانان نوروزی اردبیل اظهار داشت: هدف از تشکیل کمیته اسکان و رفاه بهسازی، آماده‌سازی و ساماندهی مراکز اسکان مسافران و گردشگران و نظارت بر آنا است.

وی بیان کرد: هماهنگی با مهمانپذیرها، هتل آپارتمان‌ها و جامعه هتلداران استان به منظور آماده سازی مراکز اقامتی به لحاظ کمی و کیفی، هماهنگی با خوابگاه‌های دانشگاه‌ها، مساجد و سالن‌های ورزشی و مدارس برای اسکان اضطراری، کنترل و نرخ‌گذاری واحدهای اقامتی و اطلاع‌رسانی نرخ مصوب با همکاری بخش خصوصی و آماده سازی کمپ‌ها، خانه مسافرها و سایر ظرفیت‌ها و تعیین نقاطی برای اطلاع رسانی از ظرفیت‌های خالی مراکز اقامتی به مسافران و گردشگران از اقدامات این کمیته است که باید توسط ستادهای اجرایی خدمات سفر استان انجام شود.

تقی‌زاده هماهنگی و همکاری با اداره کل اوقاف در اجرای طرح آرامش بهاری، آماده‌سازی و بهسازی مراکز اقامت موقت، هماهنگی برای ساماندهی چادرهای مسافرتی، رسیدگی به وضعیت امکانات رفاهی کمپینگ‌ها و هماهنگی با بانک‌ها برای رفع خرابی‌های خودپردازهای بانکی و تامین نقدینگی و هماهنگی برای افزایش ساعات کاری مجتمع‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، موزه‌ها و سایر صنوف خدمات رسان را از دیگر اقدامات کمیته اسکان عنوان کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه تمامی کمیته‌های تابعه ستاد اجرایی خدمات سفر در راستای رفاه حال مسافران و گردشگران فعالیت می‌کنند بنابراین یکی دیگر از وظایف اصلی این کمیته ارائه راهکار و پیشنهاد به سایر کمیته‌ها برای رفاه بیشتر مسافران و گردشگران است.

وی از آماده شدن طرح اولیه بروشور و بنرها از سوی این اداره کل برای جامعه مراکز اقامتی و دفاتر خدمات مسافرتی خبر داد و افزود: کیوسک‌های اطلاع‌رسانی به صورت مجتمع و متمرکز در یک نقطه در ورودی‌های شهر در نظر گرفته خواهد شد.

تقی‌زاده بر بهره‌گیری از طرح نوروزی آموزش و پرورش در اسکان فرهنگیان به ویژه توسعه سامانه رزرو اینترنتی، آماده‌سازی مکان هایی ثابت و موقت برای اقامه نماز و برنامه‌ریزی برای برپایی نماز جماعت در محل‌های اسکان و هماهنگی با ادارات مختلفی که در زمینه اسکان یا رفاه مسافران و گردشگران دارای ظرفیت اقامتی هستند، تاکید کرد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای پوشش بیمه‌ای حوادث در اماکن عمومی و به ویژه مراکز اسکان و برخورداری از آمادگی لازم تمامی مساجد واقع در مسیرهای گردشگری، مصلاها، سالن‌های ورزش در صورت وضعیت جوی اضطراری به منظور خدمات‌دهی به گردشگران ضرورت دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *