پست وبلاگ

اردبیلی‌ها زمستان گرمی را پشت‌سر می‌گذارند

به گزارش اکوتو ، اردبیلی‌ها از شهریورماه بخاری‌های خود را روشن کرده‌اند و هرچند در طول فصل پاییز شاهد بارش برف به‌صورت جزئی و پرکنده بودند، اما در نیمه اول زمستان همچنان برف محسوسی در این استان نباریده است.

بطوریکه  مشاهده دانه‌های برفی که روی زمین جمع می‌شود و چهره زمستانی به شهر می‌بخشد هنوز به واقعیت نپیوسته و زمستانی نسبتاً گرم در استانی که به دارا بودن زمستان‌های سرد و سخت شهرت دارد، سپری می‌شود.

با اتمام دی‌ماه و شمارش معکوس برای چله بزرگ شهروندان از خود این سؤال را می‌پرسند که زمستان واقعی که هرسال متحمل می‌شوند چه زمانی فرا خواهد رسید، مگر قرار نبود امسال به گفته برخی سایت‌ها حتی زمستان سخت هم تجربه شود؟

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل  تدر این خصوص صریح کرد: نه‌تنها تأثیرات ال نینو در استان اردبیل تاکنون مشاهده نشده است بلکه به نسبت دوره آماری در دی‌ماه امسال ۳.۵ درجه افزایش دما را شاهد هستیم.

علی دولتی مهر تصریح کرد: به نسبت دی‌ماه سال گذشته نیز با نیم درجه افزایش دما مواجهیم و همان‌طور که چند ماه قبل افزایش دما در زمستان و سردی معمول را پیش‌بینی کرده بودیم، این پیش‌بینی‌ها محقق شد.

وی افزود: تأثیرات پدیده ال نینو که گفته می‌شد به معنی تجربه زمستانی بسیار سرد با افت محسوس دما و ماندگاری طولانی‌مدت سرما در منطقه همراه خواهد شد، تجربه نشده است.

مدیرکل هواشناسی استان اضافه کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا پایان زمستان نیز بارش‌هایی معمول خواهیم داشت و پدیده ال نینو در اردبیل تأثیری نخواهد داشت.

دولتی مهر پیش‌آگاهی‌های جوی را شامل زمستانی متعادل عنوان کرد و متذکر شد: هرچند تا پایان زمستان بارش برف و باران خواهیم داشت اما وضعیت سرما متعادل و به‌مانند سال‌های قبل خواهد بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *