پست وبلاگ

مردم اردبیل گرمترین روز هفته را سپری می کنند

به گزارش اکوتو ، علی دولتی‌مهر در گفت‌وگویی اظهار داشت: با ورود موج گرما به استان اردبیل مردم برخی شهرهای استان نظیر شهرستان کوثر گرمای ۴۲ درجه را تجربه کردند که این گرمای هوا مردم منطقه سردسیر استان اردبیل را کلافه کرده است.

وی تصریح کرد: براساس آخرین بررسی‌ها از نقشه‌های هواشناسی در حال حاضر دمای فرودگاه اردبیل نیز ۴۰٫۶ درجه سانتیگراد بوده و مردم شهرستان اردبیل نیز گرمای ۳۹ درجه را در مدت امروز تجربه کرده‌اند که این موج گرما تا آخر وقت امروز گسترش می‌یابد.

دولتی‌مهر با اشاره به دمای هوای فعلی سایر شهرستان‌های استان بیان کرد: در حال حاضر دمای هوا در شهرستان‌های مشگین‌شهر ۳۷ درجه، نیر ۳۷ درجه، سرعین ۳۸ درجه، خلخال و گرمی ۳۵ درجه و کوثر ۴۲ درجه بوده که گرم‌ترین روز هفته را سپری می‌کنند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل افزود: در زمینه افزایش دمای هوای استان اردبیل از چند روز گذشته هشدارهای لازم داده شده و اطلاع‌رسانی انجام شده بود و در این زمینه همچنان که پیش‌بینی شده بود مردم استان شاهد گرم‌ترین هوا در روز یکشنبه شدند.

وی گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده از فردا دمای هوا تا حدودی تعدیل می‌شود و نسبت به امروز شاهد کاهش چند درجه‌ای دمای هوا در استان می‌شویم اما این تعدیل و کاهش دمای هوا نسبی بوده و انتظار می‌رود دمای شهرستان‌های مختلف استان پایین‌تر از ۳۵ درجه نباشد.

دولتی‌مهر اظهار کرد: با وجود اینکه امروز گرم‌ترین روز هفته بوده و از فردا از شدت گرما کاسته می‌شود اما این کاهش دمای هوا چندان محسوس نبوده و براساس پیش‌بینی‌ها تا پایان هفته شاهد هوایی آرام و گرم در اغلب نقاط استان اردبیل می‌شویم.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *