پست وبلاگ

جدال اپل با اف‌بی‌آی ادامه دارد

وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه یک پرونده برای شکایت کردن از شرکت اپل باز کرده است که از دستور دادگاه برای باز کردن رمزگذاری آی‌فون متعلق به یکی از شلیک‌کنندگان حادثه سن برناردیو سرپیچی کرده و این متناع از دستور دادگستری را یک استراتژی بازاریابی خوانده است.
اف‌بی‌آی به دنبال این است که از غول فناوری جهان کمک بگیرد تا کمک کند دسترسی به اطلاعات تلفن سید رضوان فاروک که یکی از شلیک‌کنندگان سن برناردیو است دسترسی پیدا کند. این تلفن با اسم رمزهایی که از اطلاعات شخصی گوشی اپل این تروریست حفاظت می‌کند، قفل شده است.
در پاسخ، یک مدیر اجرایی اپل با درخواست این که خبرنگاران نامی از او نبرند گفته است پرونده درست کردن وزارت دادگستری علیه اپل نوعی تلاش برای بحث کردن درباره این مورد در رسانه‌هاست قبل از این که این شرکت شانسی برای پاسخ داشته باشد.
جلو آمدن و عقب رفتن و شعله بین دفتر کاخ سفید و دولت اوباما و شرکتهای دره سیلیکون بر سر امنیت شبکه و حریم شخصی در اوایل هفته جاری میلادی جرقه زد.
اف‌بی‌آی به دنبال این است که از غول فناوری جهان کمک بگیرد تا کمک کند دسترسی به اطلاعات تلفن سید رضوان فاروک که یکی از شلیک‌کنندگان سن برناردیو است دسترسی پیدا کند. این تلفن با اسم رمزهایی که از اطلاعات شخصی گوشی اپل این تروریست حفاظت می‌کند، قفل شده است. اف‌بی‌آی از اپل به طور رسمی خواسته است که رمز این گوشی را به آنها بدهد اما اپل بعد از این که چند روز صبر کرد با نامه‌ای سرگشاده که تیم کوک، مدیر عامل شرکت، منتشر کرد اعلام کرد که این کار را نخواهد کرد و برای اطلاعات شخصی مشتریانش احترام قایل است.
با این حال، اف‌بی‌آی گفته است که سه روز مهلت اضافه نیز برای اپل قایل خواهد شد تا اطلاعات مربوط به گوشی این شلیک‌کننده را به مقامات این نهاد اعلام کند. یک مدیر اجرایی بلندپایه اپل که نامش فاش نشده گفته است که کنگره حق بحث درباره رمزگذاری و درخواست برای رمزشکستن از شرکتها را دارد نه دادگاه‌ها.
این مدیر عامل شرکت اپل اعلام کرده است که شرکت اپل با چنین درخواستهایی بسیار از سوی دولت آمریکا روبه‌رو شده انگار که در یک کشوری اتفاق افتاده است که سنت خیلی ضعیف‌تری برای حفاظت از اطلاعات شخصی و آزادی‌های مدنی در آن وجود دارد.
مجادله بین شرکت اپل و وزارت دادگستری آمریکا یک شبه بالا نگرفته و سابقه‌ای طولانی در بحث بر سر این موضوع دارد که چقدر اجبار قانونی و مقامات امنیتی می‌توانند قادر باشند که ارتباطات دیجیتالی شهروندان را رصد کنند.
در سال گذشته نیز در کنفرانس امنیتی در کاخ سفید تیم کوک، مدیر عامل اپل، از شرکتهای حوزه فناوری مثل گوگل و فیس‌بوک انتقاد کرده بود که اطلاعات مشتریان خود را به فروش می‌رسانند یا آنها را به راحتی به مراجع ارایه می‌کنند

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *