پست وبلاگ

جشنواره انگور ارومیه فرصتی برای مرور هویت تاریخی آذربایجان است

حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پور شامگاه روز شنبه در آیین اختتامیه سومین جشنواره انگور که به همت شهرداری ارومیه در دهکده ساحلی چی‌چست برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری جشنواره‌های این چنینی باید در جای جای ایران اسلامی برقرار باشد تا فرهنگ و سنت گذشتگان حفظ و هویت کشورمان از بین نرود.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: متاسفانه بشر مجبور است تا گام به گام با فناوری به پیش رفته و این خود سببب می‌شود چیزی را از دست داده و چیزی را به دست آورد، بنابر این باید مراقب باشد که دستاوردهایش در این زمینه بیشتر شود.

وی با بیان اینکه در زندگی گذشتگان صفا و صمیمیت، عشق و محبت و شب‌نشینی برقرار بود تصریح کرد: این در حالی است که هیچ‌گاه فضای مجازی، کانال‌های ماهواره‌ای و تلویزیون جای زندگی سنتی، صفا و صمیمیت گذشته را نمی‌گیرند.

خلیل‌پور با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره انگور سبب نشان دادن پشتوانه عقلانی گذشتگان می‌شود بیان کرد: باید هویت ملی و تاریخی و حتی هویت قومی و مذهبی خود را مرور کنیم تا بدانیم هویت زندگی گذشتگان‌مان چگونه بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه افزود: با توجه به اینکه ارومیه دارای هفت هزار سال سابقه بوده و نسل کنونی خلاصه زندگی هزاران سال زندگانی گذشتگان است، پس باید در حفظ میراث گذشتگان‌مان تلاش کنیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *