پست وبلاگ

گوگل آپدیت جدید خود را برای Android Wear ارایه داد

گوگل دیروز یک آپدیت دیگر برای Android Wear ارایه داد که دو ویژگی مهم را به آن افزوده و قابلیت‌های کوچکی را نیز برای دارندگان LG G Watch R به ارمغان می‌آورد. اولین ویژگی جدید، اضافه شدن واچ‌فیس‌های تعاملی به این سیستم عمل است، که موجب می‌شود از صفحه اصلی ساعت خود به اطلاعات بسیاری دسترسی داشته باشید. گوگل ۳ عدد از این واچ‌فیس‌ها را برای نمونه منتشر کرد. این سه واچ‌فیس عبارتند از:
Bits: واچ‌فیسی با دایره‌های بسیار، که می‌تواند اطلاعات زیادی همچون رویدادهای تقویم، وضعیت فعلی آب و هوا، شمارش گام، پیام‌های از دست رفته و … را برای شما نمایش دهد. Under Armour: یک واچ‌فیس مخصوص ورزشکاران، که در هر لحظه تعداد قدم‌ها، مسافت طی شده و میزان کالری سوزانده شده را بر روی صفحه ساعت هوشمندتان به شما نشان می‌دهد.

Together: واچ‌فیسی منحصر به فرد که می‌توانید به وسیله آن، ساعت هوشمند خود را با ساعت فردی دیگر جفت کرده و عکس‌ها، شکلک‌ها و… را برای او بفرستید.بدون شک ارایه واچ‌فیس‌های جدید، و اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ساخت واچ‌فیس‌های مختلف، آزادی عمل کاربران در استفاده از Android Wear را بیشتر کرده و برای این سیستم عامل گوگل مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

گوگل با ارایه این آپدیت، پشتیبانی از  را نیز به Android Wear افزوده و موجب شده که بتوانید با ۴۴ زبان مختلف با ساعت خود حرف بزنید و ترجمه آن را به زبانی دیگر تحویل بگیرید. همچنین می‌توانید ساعت خود را مقابل فردی دیگر بگیرید و پس از رساندن سخنانش به ساعت، ساعت را نزدیک خود بیاورید تا ترجمه سخنانش را مشاهده کنید. این آپدیت، قابلیت اتصال به وای‌‌فای را برای ساعت هوشمند ال‌جی موسوم به LG G Watch R به ارمغان آورده است. البته این ویژگی تنها برای ال‌جی جدید است و برای دیگران خبر تازه‌ای محسوب نمی‌شود، چرا که در آپدیت‌های قبلی، قابلیت پشتیبانی از  وای‌فای به این سیستم عامل افزوده شده بود، تا اگر ساعت هوشمندی نتواند از طریق امواج بلوتوث با گوشی مورد نظر جفت شود، بتواند از طریق امواج وای‌فای آن را شناسایی کند.

پس نتیجه می‌گیریم که این یک آپدیت بسیار بزرگ برای Android Wear است. اضافه شدن وا‌چ‌فیس‌های جدید، موجب می‌شود که توسعه دهندگان خلاق، بتوانند واچ‌فیس‌هایی کاربردی‌تر و زیباتر از این ۳ مورد بسازند. منتظریم ببینیم چه نوع واچ‌فیس‌هایی به دنبال این آپدیت ساخته خواهد شد. اضافه شدن Google Translate به Android Wear نیز یک قابلیت بسیار خوب است، که به شما اجازه می‌دهد حتی زمانی که نمی‌توانید از تلفن خود به‌خوبی استفاده کنید، عبارات مختلف را از زبانی دیگر به زبان خود ترجمه کنید. گوگل اعلام کرده که این آپدیت در هفته‌های آینده ارایه خواهد شد. فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم نتیجه این آپدیت برای گوگل و سیستم عاملش چه می‌شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *