پست وبلاگ

ویروسی کنه به جان دستگاه‌های اندرویدی افتاد

این بدافزار و ویروس جدید با دانلود اپلیکیشن از فروشگاه‌های غیر معتبر روی موبایل یا دستگاه دیجیتال کاربران بار می‌شود و اقدام به فعالیت می‌کند.

تاکنون گسترده‌ترین آلودگی توسط این ویروس اتفاق افتاده است. این ویروس با نصب برنامه‌های ناخواسته مانند “Monkey test” و “Time service” بر روی دستگاه کاربر منتشر می‌شود و نمی‌توان این برنامه‌ها را به راحتی و حتی با برگرداندن تنظیمات دستگاه به تنظیمات اولیه کارخانه یا استفاده از آنتی ویروس حذف کرد.

این ویروس پس از به‌دست آوردن دسترسی root می‌تواند تبلیغات را دانلود، عملکرد دستگاه را کُند، عمر باتری را کوتاه و بخش قابل توجهی از حافظه را اشغال کند.

بنا بر یافته‌های Cheetah Mobile، حدود ۴۰ برنامه کاربردی از قبیل WiFi Enhancer ،TimeService ،Assistive Touch ،All-star Fruit Slash ،Super Mario و Simple Flashlight به این ویروس آلوده هستند که در فروشگاه‌های برنامه‌های کاربردی (اپ استور)‌ و فروم‌های معروف به غیر از گوگل‌پلی وجود دارند.

این بدافزار خاص در اروپا، روسیه، منطقه خاورمیانه و جنوب چین در حال گسترش است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “ویروسی کنه به جان دستگاه‌های اندرویدی افتاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *