پست وبلاگ

تحلیل فنی گل های زده سایپا در هفته های اخیر؛ نکونام، رضایی و ترابی بازیکنان تاثیرگذار

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته نهم از سری مسابقات لیگ پانزدهم میزبان تیم سایپا خواهد بود.

این دیدار حساس فردا سه شنبه از ساعت ۱۶ در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد.

این دو تیم در لیگ برتر ۱۴ بار به مصاف یکدیگر رفته اند که حاصل آن ۴ برد برای تراکتورسازان، ۳ برد برای سایپا و ۷ بازی به تساوی انجامیده است.

تیم های تراکتور و سایپا امسال در یک بازی دوستانه در اردوی تهران، مقابل یکدیگر قرار گرفتند که با تساوی بدون گل پایان یافت.

سایت اکوتو، گل های زده سایپا در لیگ پانزدهم و بازیکنان خطرناک و تاثیرگذار این تیم را مورد ارزیابی قرار داده و در اختیار هواداران پرشور آذربایجان قرار داده است:

نقاط قوت تیم: ضربات شروع مجدد و ضد حمله های خطرناک

بررسی گل های زده سایپا نشان می دهد که این تیم بیشتر گل های خود را از طریق ضربه های شروع مجدد، ضد حمله و فرار مهاجمان تند و تیز خود به ثمر رسانده است و به نوعی نقاط قوت این تیم می باشد.

بازیکنان تاثیرگذار: جواد نکونام، غلامرضا رضایی و مهدی ترابی

13940702000417_82025_photol010341281672507

این تیم با داشتن بازیکنان سرزن در ترکیب خود، در ضربات کرنر بسیار زهردار نشان داده و ضربه های شروع مجدد یکی از راه های آسان برای رسیدن به گل این تیم بوده است. تیم سایپا همچنین در ضربات ایستگاهی پشت محوطه جریمه با داشتن بازیکنانی مثل جواد نکونام و رضا نوروزی، بسیار خطرناک بوده و در هفته هفتم مقابل فولاد خوزستان، نکونام از همین شیوه برای باز کردن دروازه حریف استفاده کرد و با این تک گل توانست تیمش را پیروز میدان کند.

این تیم با داشتن بازیکنان سرعتی و ریز نقشی مثل غلامرضا رضایی و مهدی ترابی، از ضد حمله های آتشین برای ایجاد موقعیت روی دروازه حریف بهره می برد. رضایی که به تنهایی با استفاده همین فرارها ۳ گل از ۷ گل تیمش را به ثمر رسانده و ترابی هم که این روزها تبدیل به پدیده فوتبال ایران شده و در بازی های اخیر تیم ملی خوش درخشیده است.ضد حمله تیم سایپا را معمولاً این دو بازیکن پایه ریزی کرده اند. همکاری رضایی و ترابی مقابل تیم پرسپولیس کاملاً مشهود بود و نقشی اساسی در شکست این تیم در ورزشگاه آزادی ایفا کردند.

این را هم باید اضافه کرد که شاگردان جلالی پس از شکست خانگی هفته قبل مقابل ذوب آهن، تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا با امتیاز از وزرشگاه یادگار امام خارج شود و این کار را برای تونی و شاگردانش بیش از بیش مشکل خواهد کرد.

 

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *