پست وبلاگ

امنیت مهمترين رکن جذب سرمایه گذاری است

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی به مناسبت عید قربان در دیدار با اعضای هیات رئیسه خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم، گفت: اصحاب رسانه باید در شرایط حساس کنونی با اخبار و گزارشات جامع و مناسب خود بویژه تاکید بر فضای مناسب امنیت فعالیت های اقتصادی در این منطقه، سهم خود را در زمینه جذب سرمایه گذاران ایفا کنند.

وی اعلام کرد: رسانه ها با کسب اطلاعات مورد نیاز مردم از طریق مسئولین و انتقال آن به مخاطبان باید مشکلات جامعه و خواست مردم را نیز به آگاهی مسئولین برسانند و با پیگیری مطالبات برحق مردم باعث امیدواری آنان شوند.

مومنی یادآور شد: در شرایطی که فضای مجازی فرصت مناسبی را برای اطلاع رسانی فراهم کرده است، همه باید با هم و در یک فرآیند همدلی، باعث کاهش چالش ها و افزایش امید مردم به آینده باشیم.

*** آب شرب قشم سالم ترین و بهداشتی ترین آب کشور است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه آب شرب این منطقه سالم ترین و بهداشتی ترین آب کشور است، گفت: همه مردم جزیره باید از امکان آب مناسب که با هزینه های سنگین سیستم آب شیرینکن تامین می شود، برخوردار شوند.

وی ادامه داد: با فعالیت شرکت مپنا در قشم، خوشبختانه در زمینه تولید آب مشکلی نداریم اما به دلیل فرسوده شدن خطوط انتقال آب، امکان استفاده مردم روستاهای جزیره از آب سالم و بهداشتی از طریق انشعاب با مشکل مواجه شده ایم که در پی حل آن می باشیم.

مومنی در ادامه تامین آب مورد نیاز روستاهای جزیره قشم را به عنوان نیاز حیاتی مردم از مهمترین دغدغه سازمان منطقه آزاد دانست.

*** تدوین طرح جامع

مومنی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: نداشتن برنامه طرح جامع عامل اصلی مشکلات قشم بوده و با تدوین آن می بایست زمینه توسعه همه جانبه قشم را در شرایط کنونی و زمان آینده دنبال کنیم.

وی گفت: ایجاد ۲۰۰ کیلومتر اتوبان در چند مسیر از جمله درگهان به باسعیدو در منتهی علیه غرب جزیره، مسیر قشم – فرودگاه ادامه اتوبان خلیج فارس، قشم به لافت و اتوبان قشم به فرودگاه از مسیر جاده ساحلی، سلامت جاده ای این منطقه بیمه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: توسعه راه ها علاوه بر افزایش میزان امنیت سفر و سلامت جان مسافران، باعث ازدیاد سفر مردم اقصی نقاط ایران به این منطقه گردشگری نیز خواهد شد.

وی، توسعه سالن های ترانزیتی، مسافری و ساخت برج جدید مراقبت فرودگاه بین المللی قشم و همچنین آسفالت راه های روستایی و جاده ها، توسعه فضای سبز در کل جزیره و همچنین تامین آب و برق برای کل جزیره و صنایع را از دیگر برنامه های مهم سازمان منطقه آزاد قشم در چارچوب طرح جامع برشمرد.

*** تدوین سند راهبردی آموزش و پرورش قشم

مومنی از تدوین سند راهبردی آموزش و پرورش قشم ظرف سه سال آینده با ۱۱۰ میلیارد تومان هزینه به عنوان مهمترین اتفاق برای تغییر اساسی آموزش و پرورش این منطقه یاد کرد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش قشم تا سه سال آینده با جذب نیروهای توانمند و ایجاد شرایط هوشمند در تمامی مدارس، هم سطح  مدارس کشورهای اروپایی اداره خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، با اجرایی شدن سند راهبردی آموزش و پرورش و استفاده از امکانات پیشرفته آموزشی می خواهیم با بالا بردن سطح علمی دانش آموزان این منطقه، فرزندان این مرز و بوم را به کسب علم و دانش با هدف خدمت به میهن اسلامی، تشویق کنیم.

*** جلوگیری از فروش زمین خام

مومنی، جلوگیری از فروش زمین خام به سرمایه گذاران را از سیاست های راهبردی سازمان منطقه آزاد قشم برشمرد و گفت: مشارکت در اعطای زمین و صدور مجوزها از برنامه های اولویت دار ما در طرح جامع می باشد.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد قشم با مشارکت در پروژه ها از طریق سهم آورده خود (زمین و مجوز ساخت) راندمان بالای درآمدی این مشارکت را در ایجاد زیرساخت های مورد نیاز سایر بخش ها در کل جزیره قشم هزینه خواهد کرد.

بنا به این گزارش، اعضای هیات رئیسه خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم هم با تبریک عید قربان به حمید رضا مومنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، آمادگی خود را برای همسویی با سیاست های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استراتژی این سازمان در زمینه جذب سرمایه گذاران اعلام داشتند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “امنیت مهمترين رکن جذب سرمایه گذاری است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *