پست وبلاگ

جنگل آمازون در معرض تهدید انقراض

به گزارش اکوتو ، این مطالعه همچنین نشان می دهد که با مدیریت مناسب پارک ها، مناطق حفاظت شده و اراضی بومی و طبیعی منطقه آمازون می توان از اکثر گونه های در معرض خطر حفاظت نمود.

این مطالعه توسط تیمی متشکل از ۱۵۸ محقق از ۲۱ کشور جهان به سرپرستی «هانس تر استیگ» از دانشگاه تنوع زیستی هلند و «نیگل پیتمن» از موزه طبیعی شیکاگو آمریکا، انجام شد.

در این مطالعه، برخی از داده های جمع آوری شده از درختان توسط اکولوژیست ها، بیولوژیست ها و انسان شناسانی که در گذشته به آمازون سفر کرده بودند مورد بررسی قرار گرفت.

پوشش گیاهی جنگل های آمازون از دهه ۱۹۵۰ رو به کاهش است، اما دانشمندان همچنان شناخت کمی در مورد چرایی این موضوع دارند.

در این مطالعه جدید، داده های مربوط به بررسی های آمازون با نقشه های فعلی و جنگل زدایی پیش بینی شده مقایسه شد تا تعداد گونه های از بین رفته به درستی برآورد شود.

محققان در این بررسی ها به این نتیجه گیری رسیدند که ۳۶ تا ۵۷ درصد از ۱۵ هزار گونه درخت برآوردشده در آمازون در معرض خطر انقراض قرار دارند.

محققان بر این باورند که اکثر ۴۰ هزار گونه درخت موجود در نواحی گرمسیری هم در آینده سرنوشتی همچون درختان آمازون خواهند داشت.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *