پست وبلاگ

گذشت آن زمانی که بازی در ورزشگاه یادگار امام برای تیم های حریف یک کابوس بوده و گرفتن حداقل امتیاز غیر ممکن!

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم تراکتورسازی دیروز در ورزشگاه یادگار امام تبریز و با حضور ۱۵ هزار نفری هوادارانش نتوانست مقابل تیم تاره لیگ برتری شده سیاه جامگان نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل ۰-۰ کسب کند. تراکتورسازان با کسب این یک امتیاز جمع امتیازات خود در لیگ پانزدهم را به عدد ۱۵ رسانده تا همچنان در رده دهم رقابتها باقی بمانند و با توجه به بازی های معوقه تیم های پرسپولیس و نفت تهران، احتمال سقوط از این جایگاه و رسیدن به رده دوازدهم نیز دور از انتظار نمی باشد.

تیمی که در فصل قبل تنها ۱۰ دقیقه تا کسب اولین جام خود در لیگ برتر فاصله داشت الان حال و روز خوشی نداشته و حتی توانایی رسیدن به نیمه ی بالایی را نیز ندارد.

به نظر می رسید بازی دیروز یک نقطه ی عطف در نتایج تیم تراکتورسازی باشد تا پس از سپری کردن دو هفته از تعطیلات لیگ برتر که به لطف بازی های تیم ملی در رقابتهای مقدماتی جام جهانی ایجاد شده بود، بتواند با کسب پیروزی مقابل تیمی که با سرمربی جدید خود تنها موفق به کسب یک امتیاز از ۱۵ امتیاز ممکن شده بود بازگشت قدرتمندی را در لیگ برتر داشته باشد. اما تونی و شاگردانش بار دیگر مقابل فرهاد کاظمی دست تسلیم بالا آورده و به تساوی رضایت دادند.

بازی دیروز را میتوان جدال دو دروازه بان دانست. محمدرضا اخباری که با مهار های دور از انتظار خود اجازه نداد تا تراکتوری ها از کسب حداقل امتیاز باز بمانند و به نوعی باعث تمدید ویزای پیرمرد پرتقالی سرخپوشان شد. در نکته مقابل هم محمد حسین عین افشار ستاره تیمش لقب گرفت. عین افشار که پس از فسخ قرارداد محسن فروزان خود را تنها دروازه بان تیم مشهدی می دید با واکنش های زیبا باعث ناکامی چند باره مهاجمان تراکتور شد تا سرمربی خود را  به تمجید از عملکرد خود وادار کند.

نکته ی دیگری که درباره این بازی و بازی های خانگی این فصل تراکتور وجود دارد عدم نتیجه گیری در مقابل چشمان صدها هوادار عاشق تیم می باشد. تیمی که در سالهای نه چندان دور در ورزشگاه خانگی خود به هیچ تیمی باج نمی داد حالا آمار باور نکردنی ۱ پیروزی از ۷ بازی را تجربه می کند. آماری که در فصول گذشته بی سابقه بوده و همواره شاهد پیروزی تیم محبوب آذربایجان مقابل تیم های غدر و قدرتمند بوده ایم. تیم های بزرگی که وقتی که نوبت به بازی در ورزشگاه بزرگ یادگار امام می رسید گرفتن امتیاز در مقابل پرشورترین هواداران ایران را محال دانسته و آن را سخت تر از بازی های مهمی مثل دربی می دانستند حالا کار به جایی رسیده که تیم فانوس به دست سیاه جامگان با انجام یک بازی زیبا که امکان پیروزی در این بازی را هم داشتند، موفق به کسب یک امتیاز شده و تراکتور را در خانه ی خود متوقف می کند تا پنجمین تساوی تراکتوری ها در بازی های خانگی را رقم بزند.

پنج هفته پیش تیمی مثل پرسپولیس که در ته جدول رقابتها جا خشک کرده بود و در بازی های اخیر حتی موفق به کسب تک امتیاز در ورزشگاه آزادی و یادگار امام نشده بود، در مقابل خیل عظیم هواداران پرشور موفق به شکست تیم سرخپوش تبریزی شده تا طلسم ناکامی در ورزشگاه خانگی تراکتورسازی را شکسته و پس از آن بازی خود را از بحران نجات دهد. به طوری که امروز با کسب حداقل امتیاز جای تراکتور را در رده دهم رقابتها هم خواهد گرفت.

اینک سوال سایت اکوتو از هواداران فهیم تراکتورسازی، دلیل ناکامی پی در پی تراکتورسازان در بازی های خانگی چه می باشد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *