پست وبلاگ

آلودگی هوا در چند شهر خوزستان تداوم دارد

به گزارش اکوتو ، به نقل از ایرنا ، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از کاهش شدت پدیده گرد و غبار در استان نسبت به پنجشنبه شب خبر داد و گفت: این پدیده هنوز تعدادی از شهرهای استان خوزستان را درگیر کرده است.
احمدرضا لاهیجان زاده اظهار کرد: میزان گرد و غبار در ساعت ۱۲ روز جمعه در اهواز به ۴۰۳ میکروگرم بر مترمکعب ،سه برابر حد استاندارد آلودگی رسیده است.
وی افزود: در همین زمان شدت این پدیده در دزفول۳۳۳ میکروگرم بر مترمکعب، شوش۳۳۰ ، شوشتر ۱۱۵ ، سوسنگرد ۲۹۸ ، بهبهان ۱۱۵ و در ماهشهر ۲۹۵ میکروگرم بر متر مکعب است.
لاهیجان زاده اظهار کرد: میزان گرد وغبار در ساعت ۱۱ امروز نیز در شهرهای اهواز ۳۶۴ میکروگرم بر مترمکعب، دزفول ۴۶۹ میکروگرم بر مترمکعب، شوش ۲۵۰ میکروگرم بر مترمکعب، شوشتر ۲۳۷ میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد ۴۱۸ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر ۴۶۶ میکروگرم بر مترمکعب و بهبهان ۱۲۷میکروگرم بر متر مکعب بوده است.
حد مجاز آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.
بر اساس گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ساعت ۲۲ شب گذشته پدیده گرد و خاک در برخی شهرهای استان به وقوع پیوست که بر اثر آن میزان آلودگی هوا در اهواز به هفت هزار و ۲۰۰ میکروگرم بر مترمکعب (۴۶ برابر حد استاندارد) رسید و در ماهشهر به دو هزار و۲۳۷ میکروگرم بر متر مکعب، دزفول ۲۵۹ میکروگرم بر متر مکعب، شوش ۴۱۰ میکروگرم بر متر مکعب و شوشتر ۲۳۴ میکروگرم بر متر مکعب برسد.
به اعتقاد بهادری مدیرکل هواشناسی خوزستان، این استان دارای پنج کانون فعال گرد و غبار است و گرد و غبار دیشب ناشی از وزش تندباد لحظه ای در کانون های اطراف اهواز (حدفاصل رامهرمز و رامشیر) بوده است.

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *