پست وبلاگ

ارکستر فیلارمونیک چین به رهبری «لونگ یو» و «علی رهبری» نواخت

به گزارش اکوتو، به نقل از “موسیقی ما”، شب گذشته هنرمندان ارکستر فیلارمونیک چین به رهبری و مدیریت هنری لونگ یو در کنار تعدادی از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت روی صحنه رفتند و به این ترتیب ارکستر فیلارمونیک چین بعد از اجرایی که چندی پیش در کشور چین به مایستروی علی رهبری داشتند، حالا برای اولین‌بار اولین کنسرت مشترک خود را با نوازندگان ایرانی در تالار وحدت تجربه کردند.

بخش اول اجرا ارکستر فیلامونیک چین در قالب توری، تحت عنوان «جاده ابریشم» برگزار شد. این ارکستر پس از چند سفر در کشورهای مختلف دنیا به دعوت علی رهبری، به تهران آمده و بعد از اجرا در تهران، کشور ما را به قصد آتن ترک خواهند کرد. ارکستر چین با ماهیتی متفاوت به خاطر نظم و دیسیپلین صوتی و تصویری ارکستر، در بخش ابتدایی برنامه قطعه «رقص‌های پلوواتسین شاهزاده ایگور» را نواخت که یکی از ساخته‌های آهنگساز روس، الکساندر برودین -بخشی از اپرای شاهزاده ایگور- است، این قطعه در قالب هفت قسمت که شامل اینتردوسیون، آلگروویو، آلگرو، پرستو، مودراتو، پرستو، آلگرو است به علاقه‌مندان عرضه شد. این اپرا مهمترین اثر برودین است که تصنیف آن تا آخرین روزهای عمرش ادامه داشت. این قطعه از حیث رنگ‌آمیزی ارکستر و آواز، زیبایی بسیار خاصی دارد که این زیبایی در بخش «رقص‌های پلوتسی» که بسیار هم معرف است، به اوج می‌رسد.

قطعه «پروانه های عاشق- کنسرتو برای ویولن و ارکستر» اثر هی ژن هاوو وچن گانگ قطعه بعدی بود که در این بخش زِنگ چِنگ از نوازندگان بلندآوازه کشور چین که در حال حاظر دستیار رهبر ارکستر فیلارمونیک چین نیز هست به عنوان سولیست ویولن حضور داشت. این قطعه با لحن موسیقی چینی اجرا شد که فراز و فرودهای بخش‌های مختلف آن برای مخاطب جذابیت بسیاری داشت.

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *