پست وبلاگ

مه غلیظ و شرایط لغزنده در محورهای کوهستانی البرز

به گزارش اکوتو ، منصور رحمانیان  با اعلام وضعیت جوی استان، اظهار کرد: دمای هوا در استان البرز امروز و فردا، دوشنبه یازدهم آبان کاهش محسوسی خواهد داشت.

وی در ادامه با اعلام شرایط جوی شهرستان کرج، گفت: هوای کرج امروز یکشنبه دهم آبان نیمه‌ابری تا ابری در پاره ای از نقاط مه‌آلود پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان البرز در ادامه برای کرج بارش باران و وزش باد شدید را پیش‌بینی کرد.

مه غلیظ و شرایط لغزنده در محورهای کوهستانی البرز

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در جاده‌­های كوهستانی استان البرز مه غليظ و شرايط لغزنده به سبب بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

رحمانیان توصیه کرد: با توجه به انتظار رخداد شرايط مخرب جوی تمهيدات لازم برای حفظ ايمنی به كار گرفته شود.

وی کمینه و بیشینه دمای هوای شهرستان کرج را به ترتیب ۴ و ۱۲ درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: دمای هوا نسبت به‌روز گذشته ۲ درجه کاهش داشته است.

اطلاعیه هواشناسی استان البرز

مدیرکل هواشناسی استان البرز وضعیت جوی محور چالوس را اعلام کرد و گفت: شرایط جوی این محور از ساعت ۲۴ تا ۶ صبح امروز، یکشنبه، نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و برف و با وزش باد بود ماکزیمم سرعت باد در این محور ۴۳ کیلومتر بر ساعت گزارش‌شده .است

وی شرایط جوی محور چالوس از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ ظهر امروز، یکشنبه را نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش برف و باران و وزش باد اعلام کرد و گفت: ماکزیمم سرعت باد در این محور ۴۳ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود.

 اداره کل هواشناسی استان البرز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است؛ از روز گذشته به‌طور موقت از شدت ناپايداري­های جوی كاسته می‌شود ولی مجدد از بعدازظهر روز گذشته با تقويت سامانه پرفشار سطح زمين در نوار شمالی كشور و عبور تدريجی ناوه موج تراز ميانی جو تا روز دوشنبه در استان البرز بارش متناوب باران، بعضی ساعات مه‌آلود، وزش بادهای لحظه‌ای شديد در ارتفاعات استان بارش برف و در برخی مناطق آن در روز يكشنبه (امروز) كولاك برف پيش‌بينی می‌شود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *