پست وبلاگ

آخوندی با استعفای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری موافقت کرد

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، سید قاسم بی‌نیاز بعد از اعلام استعفای علیرضا جهانگیریان (رئیس سازمان هواپیمایی کشوری)، امروز اعلام کرد: وزیر راه و شهرسازی با استعفای او موافقت کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه آخوندی با تقاضای استعفای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری موافقت کرده است، درباره جانشین جهانگیریان در این سازمان گفت: رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشوری به‌پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی به هیئت دولت معرفی می‌شود و در صورت موافقت، حکم ریاست برای او صادر خواهد شد.

وظایف سازمان هواپیمایی کشوری که به‌مثابه نماینده دولت در جهت اعمال حاکمیت در صنعت حمل و نقل هوایی کشور است شامل سیاستگذاری و برنامه‌ریزی و تعیین خط‌مشی‌های فنی، اقتصادی، بازرگانی بین‌المللی حمل‌و‌نقل هوایی کشور، تعدد جایگاه دستگاه‌های ناوبری و کمک ناوبری و ارتباطی در فرودگاه‌ها و نظارت بر عملکرد فرودگاه‌ها، آموزش و تربیت پرسنل متخصص هواپیمایی و تهیه طرح موافقتنامه‌ها و قراردادهای بین‌المللی و مبادله آنها و تأیید انواع هواپیماهایی که می‌توانند در ایران به فعالیت حمل‌و‌نقل هوایی بپردازند، است.

همچنین تدوین استاندارد پرواز، نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی از نظر تأیید صلاحیت و رعایت نکات و استانداردهای ایمنی و صدور گواهینامه‌ها و تدوین و تنظیم مقررات مربوطه، صدور، تمدید، تعلیق و لغو مجوز تأسیس دفاتر خدمات مسافرت هوایی، نظارت و ارزیابی مستمر نحوه فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی، تهیه و تدوین دستورالعمل‌های امنیتی، حفاظتی با رعایت مقررات و استانداردهای بین‌المللی و داخلی مربوطه و نظارت بر اعمال آنها و عضویت و ارتباط با سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و سایر سازمان‌های جهانی ذی‌ربط با رعایت مقررات مربوطه از دیگر وظایف این سازمان است.

بررسی سوانح و حوادث هواپیمایی و اعمال مجازات‌های لازمه طبق مقررات مربوطه، بررسی و ارائه طرح‌های فرودگاهی و نظارت بر رعایت استانداردهای بین‌المللی مربوطه نیز از دیگر وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است.

به گزارش تسنیم، بخش حمل و نقل هوایی کشور در دو سال اخیر دستخوش تغییر و تحولات متعددی بوده است؛ پاییز سال گذشته علی محمد نوریان قائم مقام سابق وزیر راه و شهرسازی به‌دلیل آنچه اختلاف سلیقه با رئیس مستعفی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام می‌شد، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

چند ماه بعد یعنی در اسفند ماه سال گذشته، مدیر عامل شرکت‌ فرودگاه‌های کشور به‌طور ناگهانی برکنار شد؛ امروز نیز سرانجام پس از چند روز شایعه برکناری رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، وزیر راه و شهرسازی با استعفای وی موافقت کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *