پست وبلاگ

یادداشتی برای یک گلر آینده دار

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ دروازه بانی بسیار جوان با قامت ۱۹۰ سانتی متر و استایلی منحصربفرد و واکنش هایی استثنایی که همگی از ویژگی های یک گلر ششدانگ محسوب می شود. خروج های بی عیب و نقص، سیو موقعیت های آشکار گل و پنالتی گیری در شرایط بسیار حساس تماماً اتفاقی نیست.
گلر آینده دار تیم ملی امید که به تازگی به تیم ملی نیز دعوت شده است به نظر تمامی خصوصیات یک گلر بزرگ را داراست، بازی در تیم پرهوادار تراکتورسازی و فراز و نشیب هایی که منحصر به تیم های پرهوادار است در تجربه اندوزی این گلر جوان بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

بازی در تیم های پرهوادار به همان اندازه که می تواند سکوی پرتاب یک بازیکن شود می تواند به سقوط همان بازیکن نیز منجر شود.

اخباری جوان حالا باید زندگی سالم لژیونرهای موفق را الگوی ورزشی خود قرار دهد. فوتبال ما خالی از استعدادهای بزرگ نبوده و نیست اما در میان همه آنها تنها علی دایی و مهدی مهدوی کیا سال های سال در سطح اول فوتبال اروپا بازی کردند. چه بسیار بازیکنان مستعد تری که اگر کمی قدر استعداد و فرصت های خود را می دانستند اکنون در جایگاهی به مراتب بالاتر از بازیکنان یاد شده قرار می گرفتند.

او باید بیاموزد که همه انرژی اش را صرف تمرین های سخت و طاقت فرسا بکند و تمرکز خود را در ۹۰ دقیقه داخل زمین بگذارد. بازیکنانی که راه به بیراهه رفته اند و خود را در باتلاق حاشیه گرفتار دیده اند.

کسانی که پیر می شوند تنها یک بار با دوران خوشبختی و جوانی همسفر می شوند، او باید از سرگذشت جوان های دیروز درس عبرتی بگیرد. جوان هایی که سرمایه عظیم جوانی شان را به جای کمپ های تمرین در سنگ فرش، فروغی، لاله پارک و کافه ها تباه کردند.

یک جوان موفق، کلید خوشبختی خود را باید در جایی غیر از جلدهای رنگی مجله ها و استودیوها بیابد. بدون شک آرزوی قلبی تراکتوری ها، هواداران سایپا و هر فوتبال دوست ایرانی سفر تو به یک تیم بزرگ اروپایی ست. اما نقشه این آرزوی غیر محال در دستان اخباری جوان است.

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *