پست وبلاگ

وقتی که یک سرباز پدیده این فصل تراکتور لقب می گیرد/ جای خالی اخباری در دروازه تیم ملی

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم تراکتورسازی تبریز امروز در هفته ی دوازدهم از لیگ پانزدهم به مصاف تیم سیاه جامگان ابوالمسلم مشهد رفت که دو تیم در پایان بازی موفق به باز کردن دروازه تیم حریف نشده و این مسابقه با تساوی بدون گل ۰-۰ به سرانجام رسید تا دومین بازی بدون گل این هفته رقابتهای لیگ برتر لقب گیرد. قبل از این بازی دو تیم صبای قم و ذوب آهن اصفهان نیز به تساوی ۰-۰ رضایت دادند.

نکته قابل توجه این بازی عملکرد قابل توجه محمدرضا اخباری، گلر جوان و آینده دار تیم تراکتور بود تا بار دیگر شایستگی های خود را به نحو احسن نشان دهد. عملکرد بی نظیر اخباری در بازی های این فصل، وی را به یکی از مدعیان کسب عنوان بهترین دروازه بان لیگ برتر و پدیده تیم بزرگ و مدعی تراکتورسازی تبدیل کرده است. اخباری در بازی امروز نیز با عکس العمل های زیبا مانع از باز شدن قفس توری سرخپوشان تبریزی شد.

اوج کار اخباری در دقیقه ۳۳ بازی بود. جایی که اشتباه کارلوس کاردوسو مدافع خارجی تیم، رضا عنایتی با تجربه را صاحب موقعیت تک به تک کرد ولی دروازه بان جوان تراکتور با تکلی زیبا توپ را از پای عنایتی ربود و به تنهایی مانع از فروپاشی حتمی دروازه خود شد. این پایان کار نبود و اخباری در دقیقه ۴۵ بازی، ضربه محکم محسن دلیر را مهار نمود تا این بازیکن را از گلزنی به تیم سابق خود ناکام بگذارد.

حالا می توان دلیل اعتماد تمام و کمال سرمربی محبوب سرخپوشان به این گلر مطمئن را فهمید. اخباری به جز یک مسابقه، در تمامی مسابقات این فصل تراکتور به عنوان دروازه بان اصلی تیم به بازی گرفته شده  و در تک بازی باقی مانده که در جام حذفی انجام شد به جای مهرداد طهماسبی اخراج شده به میدان رفت.

عملکرد فوق العاده وی در دروازه تراکتور کارلوس کیروش، سرمربی فعلی تیم ملی را که نسبت به دعوت کردن از بازیکنان تیمهای تبریزی وسواس زیادی را نشان می دهد، مجاب کرد تا این دروازه بان جوان را به اردوهای اخیر تیم ملی دعوت کرده و حتی اجازه حضور اخباری را در تیم ملی امید نداد تا نشان دهد وی همانند هموطنش تونی اولویرا، به این دروازه بان ۲۳ ساله اطمینان زیادی دارد.

در بازی اخیر تیم ملی ایران مقابل تیم گوام از سری مسابقات مقدماتی جام جهانی روسیه سال ۲۰۱۸، پس از ناکامی مدیران تیم ملی در گرفتن ویزای علیرضا حقیقی دروازه بان اول تیم ملی کشورمان، انتظار می رفت کی روش از اخباری در دروازه خود بهره ببرد ولی وی ترجیح داد از یک گلر با تجربه تر به نام علیرضا بیرانوند استفاده کند.

نظر شما هواداران نسبت به عملکرد محمدرضا اخباری در بازی امروز چه می باشد؟

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *