پست وبلاگ

علت تعطیلی آهن‌فروشان در تهران چه بود؟

به گزارش اکوتو ، محمد آزاد در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه مشکلات مالیاتی آهن‌فروشان با سازمان امور مالیاتی برطرف نشده است، اظهار داشت: در حال حاضر از ۴هزار و ۲۰۰ واحد آهن‌فروشی استان تهران حدود هزار و ۵۰۰ واحد تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه در سایر استان‌ها نیز روند تعطیلی مغازه‌های آهن‌فروشی افزایش یافته است، افزود: در برخی شهرها مانند اصفهان و تبریز مغازه‌های آهن‌فروشی تعطیل و یا پروانه خود را تغییر داده‌اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اضافه کرد: رکود بازار هم بر حجم مشکلات واحدهای آهن‌فروشی افزوده است به‌نحوی که  امروز قیمت آهن در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته شاهد کاهش ۴۰درصدی است.

آزاد با اشاره به اینکه حجم معاملات آهن به بیراهه رفته است، گفت: تنها ۱۰ درصد خریدهای انجام شده در بورس کالا توسط آهن‌فروشان انجام می‌شود و ۹۰ درصد باقی‌مانده توسط افراد نامعلوم خریداری می‌شود که این موضوع خود برای ما جای سؤال دارد که مسئولین به آن توجه بیشتری داشته باشند.

وی تصریح کرد: آهن‌فروشان را متهم به عدم پرداخت مالیات می‌کنند، اما چرا کسی از ۹۰ درصد خریدار آهن در بورس کالا درخواست پرداخت مالیات نمی‌کند؟

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اضافه کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تیرآهن ۱۶۰۰ تومان و میل‌گرد ۱۴۳۰ تومان است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *