پست وبلاگ

عقلانی برخورد کنیم؛ نه احساسی

به گزارش گروه ورزش وسرگرمی اکوتو ، این روزها همه تیم ها به دنبال جذب بهترین بازیکن و نگه داشتن بازیکنان موثر فصل قبل خود هستند و در این هیاهو فوتبالی بعضی از نکاتی که شاید بیشتر ما آنها را فراموش کرده ایم را دیگر در این انتخاب ها جایی ندارند و این اصول را باید کم کم به دفتر خاطرات خود اضافه کنیم.نکاتی مانند:

عقلانی برخورد کنیم؛ نه احساسی

اینکه با رفتن هر بازیکن، وی را به عنوان فردی پول دوست، بی وفا و منافق معرفی کنیم بیشتر یک واکنش احساسی است تا واکنشی منطقی و منطبق بر عقلانیت.

یکی از مصادیق اصلی رفتار حرفه ای بازیکنان، ابراز وفاداری به تیم خود و برقراری رابطه با طرفداران و تماشاگران آن تیم است و نباید تصور کرد هر کس که در طول فصول گذشته نسبت به تراکتورسازی و تبریز ابراز عشق وعلاقه کرده است باید تا پایان عمرش در این تیم بماند.

فوتبال حرفه ای یعنی پول مهم است

فوتبال حرفه ای بارها و بارها معرض انتقال چهره های مشهور فوتبالی از تیم های مطرح جهان به رقبای خاص آنها بوده است و فوتبال ایران هم که رفته رفته در جهت حرفه ای شدن حرکت می کند؛ باید بپذیرد که فوتبالیست ها حق دارند برای خود تصمیم بگیرند و مسائل مالی هم بخش مهمی از ملاکهای انتخاب است.

خواست بازیکن، تنها عامل موثر در تمدید قرارداد نیست

نکته دیگری که نباید از آن غفلت کرد مربوط به چندگانگی دلایل عدم تمدید قرارداد این بازیکنان با هر تیمی است. برای مثال شرایط خانوادگی، موضوعات مالی، دیدگاه سرمربی و اعضای کادر فنی نسبت به مسائل فنی بازیکن، رویکرد باشگاه در جذب ستاره ها یا جوانگرایی و حتی رویکرد بازیکنان برای دعوت به تیم ملی از جمله مولفه های است که در این زمینه تعیین کننده است.

هر بازیکنی که تمدید می کند؛ لزوما متعصب نیست

بدون نفی اینکه پیروزی خواستن از تیم محبوب، یک زبان مشترک جهانی بین تماشاگران دنیا است؛ نباید تصور کرد هر بازیکنی که چندین سال پی در پی در یک تیم می ماند، متعصب است.

اقتضائات حرفه ای بودن را بپذیریم

این تلقی هم که هرکس به هر دلیلی از تیم محبوب ما رفت؛ بی تعصب است؛ اشتباه است.باید اقتضائات حرفه ای بودن را پذیرفت و به جای حسرت خوردن در مورد جدا شدن بازیکنان فصل قبل خود، مسئولان باشگاه محبوبمان را یاری کنیم تا در جهت جوانگرایی، بومی سازی و یک دست کردن ساختار تیمی اقدامات خود را کامل کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *