پست وبلاگ

آغاز نهضت هتل‌سازی در ایران

حیدر ابراهیم بای سلامی در نشست خبری همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: تامین اجتماعی با دارا بودن مجموعه هتل‌های هما و دارا بودن ۵ هتل ۵ ستاره و همچنین داشتن شرکت رجا (مجموعه قطارها) و دیگر مجموعه‌های دیگر اقامتی بزرگترین هلدینگ گردشگری ایران است.

وی با اشاره به اجرای طرح «۱۰۰ هتل – ۱۰۰ کسب و کار» عنوان کرد: ما در این زمینه ۱۵۰ طرح معرفی کردیم تا به ساخت ۱۰۰ هتل منجر شود البته ما در حوزه هتل سازی باید از دانش کشورهای موفق استفاده کنیم بتابراین در این همایش پتانسل‌های هلدینگ تامین اجتماعی معرفی خواهد شد کما اینکه تاکنون نیز تفاهمنامه‌های با شرکت های مطرح خارجی در حال انعقاد است.

مدیر عامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه وضعیت اقامتی در کشورمان با توجه به پتانسیل‌های گردشگری مناسب نیست، تصریح کرد:‌ مثلاً ۷۰ درصد تورها به اصفهان با توجه به کمبود محل اقامت رد می‌شود.

ابراهیم بای سلامی همچنین در مقایسه‌ ای بین هتل سازی ایران با کشورهای همچون امارات، ترکیه و مالزی که سالها در این زمینه فعال و موفق هستند، گفت:‌ هنوز مجموعه اقامتی کشورمان نیاز به ارتقا دارد و از طرفی نیز باید فرهنگ استفاده از هتل بین مردم نیز افزایش یابد زیرا خانواده‌های بسیار علاقه مند به سفر هستند ولی هنوز محل های اقامتی در کشورمان آمادگی پذیرایی از این تعداد مسافر را ندارند.

مدیر عامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه ۳۰ سال است که روش سرمایه گذاری مناسب در حوزه بانکی نداشتیم و بانک‌ها در حوزه گردشگری برای سرمایه گذاری تمرین نکردند بنابراین از بانک‌های برای حضور در  همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی دعوت کردیم

ابراهیم بای سلامی درباره حضور شرکت‌های مطرح جهان در همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: شرکتی به ایران می‌آید که استادیوم آزادی را ساخته است، همچنین برای بازسازی ۵ هتل هما از شرکت مربوطه دعوت کردیم، شرکتی که در ساخت فرودگاه امام مشارکت داشته است، همچنین یکی از بزرگترین شرکت‌های هتل سازی جهان به ایران می‌آید زیرا در جهان ۳۶ نوع ساخت هتل وجود دارد.

مدیر عامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فواید همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی ابراز امیدواری کرد تا نهضت هتل‌سازی در ایران آغاز شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *