پست وبلاگ

افزایش ۵۸ دلاری قیمت طلا در هفته‌ای که گذشت

قیمت طلا پس از ۴ درصد افزایش در روز پنجشنبه، روز جمعه کاهش یافت، اما به دلیل آشفتگی در بازارهای بورس بهترین عملکرد هفتگی در ۴ سال گذشته تجربه کرد.

قیمت هر اونس طلا دیروز با یک درصد کاهش به ۱۲۳۴ دلار و ۳۰ سنت رسید، اما همچنان در این هفته بیش از ۵ درصد رشد داشت که بیشترین رشد هفتگی از اکتبر ۲۰۱۱ تاکنون بود.

کارستن فریچ، تحلیلگر کومرزبانک گفت: «قیمت طلا ممکن است در چند هفته آینده به ۱۲۶۰ یا حتی ۱۳۰۰ دلار برسد، اما اگر شاهد برداشت سودهایی هم اتفاق بیافتد، جای تعجب نخواهد بود.»

با تداوم افزایش ارزش دلار پس از انتشار گزارش های بهتر از حد انتظار از بخش خرده فروش آمریکا، قیمت طلا دیروز کاهش داشت. قیمت فلز زرد روز پنجشنبه به بالاترین رقم یک سال اخیر یعنی ۱۲۶۰ دلار و ۶۰ سنت رسید.

در حالی که نگرانی ها از سلامت برخی بانک ها، بی ثباتی مالی و رکود احتمالی در اقتصاد جهان، سرمایه گذاران را به سمت بازارهای امن سرمایه گذاری سرازیر کرده، فلز زرد در کنار اوراق قرضه و ین ژاپن از این وضعیت منتفع شده اند.

قیمت طلای آمریکا هم در این هفته بیش از ۷ درصد رشد داشت که بیشترین رشد از سال ۲۰۰۸ تاکنون بود.

اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا اعلام کرد، حجم دارایی هایش از ۷۰۲٫۰۳ تن در روز چهارشنبه ، ۱٫۹۹ درصد افزایش یافته و به ۷۱۶٫۰۱ تن در روز پنجشنبه رسیده است.

کل حجم دارایی های صندوق های سرمایه گذاری در بازار طلا از ابتدای سال تاکنون ۳٫۸ میلیون اونس افزایش یافته است. حجم این دارایی ها در ۳ سال گذشته همواره کاهش داشت.

قیمت نقره نیز روز پنجشنبه ۰٫۴ درصد کاهش داشت و به ۱۵ دلار و ۶۸ سنت رسید.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *