پست وبلاگ

علت افزایش قیمت میوه معلوم شد

به گزارش اکوتو ، محمدرضا امیری کهنوج با انتقاد از افزایش غیرمعقول نرخ آجیل و میوه شب یلدا، گفت: نبود نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها عامل اصلی افزایش بی رویه نرخ ها است.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبارجنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کمبود آجیل و میوه برای مصرف شب یلدا در کشور نداریم، افزود: محدودیت عرضه و  جولان دلالان در بازار عامل رشد بی سابقه قیمت ها است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه هر ساله همزمان با مناسبت های مختلف افزایش قیمت ها را در بازار شاهد هستیم، گفت: نبود برنامه ریزی برای کنترل بازار عاملی برای رشد قیمت ها و نارضایتی مردم است.

ذخیره سازی میوه بدون مدیریت قیمت آن را افزایش داد

امیری کهنوج با اشاره به افزایش قیمت هندوانه شب یلدا و رسیدن آن به مرز کیلویی  هزار تومان، افزود: بسیاری از سوءاستفاده کنندگان با ذخیره سازی هندوانه و آجیل شب یلدا قیمت های سلیقه ای بر این محصولات اعمال می کنند.

ضرورت نظارت مستمر بازرسان سازمان تعزیرات بر بازار میوه بلندترین شب سال

وی با تاکید بر دولت به وی‍ژه وزارت جهاد کشاورزی مسئول تنظیم بازار شب یلدا و عید است، تصریح کرد: نظارت مستمر بازرسان سازمان تعزیرات بر بازار میوه بلندترین شب سال ضرورتی انکارناپذیر است.

این نماینده مردم درمجلس نهم، ادامه داد:نبود نظارت دقیق و مدون ازسوی مسئولان ذی ربط و دستگاه های نظارتی درجهت تنظیم و کنترل بازار باعث راهیابی دلالان و سودجویان به این بازار شده به طوری که این افراد اقدام به افزایش چندین برابری قیمت میوه در بازارهای مصرف کرده اند.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآورشد: به طورحتم بررسی قیمت در بازار شب یلدا با حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس صورت خواهد گرفت.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *