پست وبلاگ

آیین فرش قرمز تئاتر با دستبافته‌های ایرانی برگزار شد

تئاتر شهر دوشنبه شب شاهد آیین فرش قرمز تئاتر با دستبافته های ایرانی بود.

این آیین که با استقبال چشمگیر هنرمندان عرصه سینما و تئاتر رو به رو شد، با همراهی مرکز ملی فرش ایران، مجموعه تئاتر شهر و نیز با همکاری شرکت سهامی فرش ایران به انجام رسید.

در این مراسم سرپرست مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: این اتفاق و تعامل فرش ایرانی با هنر تئاتر بهانه ای بود که یادآور شویم فرش ایرانی یکی از هنرهای دیرپای و دیرینه ماست.

حمید کارگر افزود: در جای جای کشورمان بسیار شایسته، فاخر و چشم پرکن شاهد انواع فرش ایرانی هستیم و موزه ها و گنجینه های بزرگ دنیا به داشتن فرش های ایرانی فخر می فروشند.

وی با اشاره به هنرمندان گمنام فرش دستباف ایران گفت: فرش ایرانی حاصل دست هنرمندانی گمنامی همچون قالیبافان، طراحان، نقاشان، رنگرزان، رفوگران است که امیدواریم هنرورزی و خلاقیت آنان به درستی در ساحت هنر تعریف شود.

کارگر با اشاره به استفاده از فرش دستباف ایرانی در این مراسم و آیین های بعدی مشابه در حوزه سینما و تاتر ایران گفت: چرا برای فرش قرمز (ردکارپت) فرش دستباف ایرانی استفاده نشود و چرا ما که دارنده فرش دستبافی هستیم که حاصل دست هنرمندان بزرگ در حوزه فرش است، از آن بهره نبریم.

در این مراسم همچنین رییس مجموعه تئاتر شهر مراسم فرش قرمز ایرانی را به عنوان نقطه پیوند هنر ایرانی فرش و هنر تئاتر به فال نیک گرفت و این تلفیق را اتفاقی خوب برای اجراهای تئاتر شهر عنوان کرد.

پریسا مقتدی همچنین عنوان “شب فرش فیروزه ای” را برای تداوم این آیین و بهره گیری از فرش دستباف ایرانی پیشنهاد داد.

در مراسم فرش قرمز ایرانی بسیاری از هنرمندان عرصه تئاتر و سینما با حضور در مجموعه تئاتر شهر با فرش های دستباف  ایرانی عکس گرفتند.

بر پایه این گزارش، تئاتر “فصل شکار بادبادک‌ها” به کارگردانی “جلال تهرانی” و بازی “بهنوش طباطبایی” در اجرای ویژه هنرمندان خود اقدام به برگزاری مراسم فرش قرمز ایرانی کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *