پست وبلاگ

احتمال آبگرفتگی معابر و اختلال در محورهای کوهستانی

به گزارش اکوتو ، منصور رحمانیان با اعلام این خبر اظهار کرد: بررسی الگوهای پيش يابی هواشناسی طی روزهای آينده گذر موج تراز ميانی جو را نشان می دهد كه از اواخر وقت روز چهارشنبه استان البرز را تحت تاثير قرار می دهد.

وی در ادامه گفت: انتظار می رود اين سامانه بارشی روز پنج شنبه تقويت شده و در استان البرز موجب بارش باران شود كه گاهی به شكل رگبار موقت همراه با رعد و برق و وزش باد شديد خواهد بود.

رحمانیان ادامه داد: در روز پنج شنبه احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سيلابی شدن مسيل ها و اختلال در تردد جاده های كوهستانی به سبب مه آلود بودن جاده ها در پاره ای از مناطق وجود دارد .

مدیرکل هواشناسی استان البرز در ادامه با اعلام وضعیت جوی استان، گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در پاره ای از مناطق غبار محلی و در اواخر وقت افزایش ابر پیش بینی می شود، گفت: از بعد از ظهر امروز، چهارشنبه و طی روز پنجشنبه با گذر امواج ناپایدار از تراز میانی جو، در استان البرز افزایش ابر، وزش باد و در پاره ای مناطق رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

اعلام وضعیت جوی محور کرج – چالوس

وی وضعیت جوی شهرستان کرج را فردا پنجشنبه ۳۰ مهرماه نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد اعلام کرد.

طبق گفته مدیرکل هواشناسی استان البرز، کمینه دمای هوای شهرستان کرج فردا پنجشنبه ۳۰ مهرماه ۹ و بیشینه دمای هوا ۲۲ درجه سانتی گراد خواهد بود که نسبت به امروز چهارشنبه کمینه دمای هوا یک درجه کاهش خواهد داشت.

رحمانیان وضعیت جوی در محور چالوس را از ساعت ۲۴ روز گذشته تا ۶ صبح امروز قسمتی ابری در پاره ای نقاط مه آلود و گاهی همراه با وزش باد اعلام کرد و گفت: ماکزیمم سرعت باد در این محور در ساعت یاد شده ۲۲ کیلومتر بر ساعت بوده است.

وی گفت: از ساعت ۶ صبح امروز چهارشنبه ۳۰ مهرماه تا ساعت ۱۲ ظهر امروز وضعیت جوی در محور چالوس کمی ابری در پاره ای نقاط مه آلود و گاهی همراه با وزش باد است و ماکزیمم سرعت باد در این محور ۲۲ کیلومتر بر ساعت است.

مدیرکل هواشناسی استان البرز در پایان افزود: اعتبار پیش بینی های صادر شده از ساعت ۱۲ ظهر هر روز به مدت ۲۴ ساعت است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *