پست وبلاگ

کیفیت تیم ۱۵۰ هزار تومانی! – عباسی همانند شفق ماندگار می شود؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو ؛ غالب بازیکنان فصل اخیر تراکتور را جامعه سرباز تشکیل داده است. راست و دروغش بماند اما سازمان نظام وظیفه تأکید اکید بر ثبت قرارداد ۱۵۰ هزار تومانی با بازیکنان سرباز داشته است و تراکتورسازان به گواه کارشناسان با چند ۱۵۰ هزار تومان صاحب تیم پرستاره ای شده اند. تیم پرستاره ای که از خلق یک موقعیت نصف و نیمه روی دروازه حریفان عاجز است.

اگرچه عباسی مدیر تراکتور به صراحت اعلام کرده است که در نیم فصل هیچ بازیکن سربازی از این تیم جدا نخواهد شد اما به نظر می رسد خدمت سربازی برخی از این بازیکنان در نیم فصل تمام می شود. باید دید هیئتی که نتوانست رضایت فرشاد احمدزاده را در اول فصل بگیرد می تواند در نیم فصل رضایت تیم هایی نظیر سپاهان، فولاد یا گسترش را جلب کند؟

تراکتور فصل قبل روی همین احتمالات نتوانست خط دفاعی ضعیف خود را در نقل و انتقالات نیم فصل ترمیم کند. آنها به امید بخشش سربازان متخلف دست روی دست گذاشتند و هیچ مدافعی جذب نکردند، بلکه دو مدافع مرکزی خود را نیز براحتی از دست دادند و نتیجه آن در ثانیه های پایانی لیگ و در میان اشک ها و لبخندهای هواداران گم شد.

واقع بینانه تر باید اذهان داشت که جام تراکتور نه در ۱۵ دقیقه انتهایی بازی با نفت بلکه زمانی از دستان تراکتوری ها سر خورد که این تیم با بی تدبیری، امید واهی به بخشوده شدن متخلفین سربازی داشت و هیچ تدبیری بر ترمیم نقطه ضعف خود نیندیشید.

حالا باید جمله مشهور عباسی را مرور کرد: ” تیمی پرقدرت روانه لیگ پانزدهم خواهد شد، تیمی که حتی با قطع موبایل ها و شایعه تساوی ها نیز قهرمان بلامنازع لیگ پانزدهم شود!” اگرچه پرداختن به این موضوع هنوز زود است اما باور این ادعا از زبان مدیری که حتی یکی از ستاره های فصل قبل را نیز نتوانست حفظ کند دشوار به نظر می رسد.

تراکتور ایستگاه ۱۵ حالا باید بدون ادینهو، سلیو، آندو، کیانی و فرشاد سودای قهرمانی در سر بپروراند. تیمی با چند جوان تازه از بند مصدومیت ها و محرومیت های یک ساله رها شده که اتفاقاً برخی از آنها نیز فقط تا نیم فصل مهمان تراکتوری ها خواهند بود. و اتفاقاً تعصب خاصی به تیم های سابق خود دارند.

شاید اگر اوضاع نابسامان تراکتور جدی گرفته نشود نام عباسی نیز همانند شفق ماندگار خواهد شد، اولی مدیری که تراکتور را پس از ۸ سال دوباره به لیگ برتر بازگرداند و دومی …

درباره ی طاهر صاحبی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *