پست وبلاگ

فاجعه بحران آب در شهرستان عنبرآباد

به گزارش اکوتو ، رضا سالاری فر در جلسه ستاد حفاظت از منابع آب این شهرستان اظهار داشت: در رابطه با نقش و اهمیت آب همین بس که عامل پایداری زمین و حیات موجودات زنده است.معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار عنبرآباد بیان کرد: اقدامات صورت گرفته در زمینه ی حفاظت از منابع آب کافی نیست.

سالاری فر تصریح کرد: ترمیم شبکه انتقال آب و جلوگیری از حفر غیر مجاز و همچنین جلوگیری از برداشت غیرمجاز از چاه های مجاز را جزو اولویت برنامه های کاری این ستاد است که هر چه سریعتر باید در این خصوص اقدام شود.

وی عنوان کرد: این مقدار ناچیزی که تحت عنوان آب شیرین و قابل شرب در دسترس ما قرار دارد نیازمند یک برنامه ریزی صحیح و اصولی در بحث ساماندهی ومدیریت مصرف است.سالاری فر خاطرنشان کرد: تلاش هایی که توسط دستگاه‌های ذیربط  در این خصوص صورت گرفته است قابل تقدیر بوده اما باید اذعان داشت که ناکافی است و هنوز برای رسیده به ایده آل راه زیادی در پیش داریم.

وی بحران آب در منطقه را خطری جدی برای شهرستان عنوان کرد و افزود: طبق کارشناسی های صورت گرفته اگر در آینده از باران رحمت الهی در منطقه بی نصیب باشیم و در عین حال مدیریت اصولی در راستای استفاده از همین مقدار آب موجود صورت نگیرد بحران اب تبدیل به فاجعه خواهد شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *